Młody Francuz, Thibaut Pinot (FDJ) został triumfatorem pierwszego etapu Settimana Ciclistica Lombarda by Bergamasca. Najlepszy z Polaków, Marek Rutkiewicz (CCC Polsat) na 29 pozycji.

Przez większość pierwszego etapu “Bergamaski” o długości 177 kilometrów uciekało 17 zawodników, nie było wśród nich żadnego z kolarzy z Polkowic. Ostatecznie ucieczka została skasowana na ok. 40 kilometrów przed metą.

Na linii mety z mocno porwanego peletonu najszybszy okazał się Thibaut Pinot (FDJ), który o 19 sekund pokonał Simone Stortoni (Colnago – CSF Inox) oraz o 27 sekund Davide Rebellina (Miche – Guerciotti). “Rutek” był 29, a Jacek Morajko 30. Obaj stracili ponad 2 minuty.

Andre Schulze nie ukończył wyścigu, Tomasz Kiendyś, Mateusz Taciak i Rafał Ratajczyk nie zmieścili się w limicie czasu.

Wyścig składa się z czterech etapów, jutro najdłuższy z nich – 199 kilometrów.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zwyciężył Michele Scarponi, a trzeci był Przemysław Niemiec. Dziś obaj kolarze rywalizują w hiszpańskiej Vuelcie.

Wyniki 1 etapu:

1 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 4:26:09
2 Simone Stortoni (Ita) Colnago – CSF Inox 0:00:19
3 Davide Rebellin (Ita) Miche – Guerciotti 0:00:27
4 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox
5 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli
6 Sergey Firsanov (Rus) Itera – Katusha 0:00:28
7 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli 0:00:43
8 Paolo Bailetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 0:00:48
9 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli 0:00:50
10 Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:00:54
11 Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:56
12 Daniele Ratto (Ita) Geox-TMC 0:01:00
13 Sergey Rudaskov (Rus) Itera – Katusha 0:01:07
14 Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone 0:01:09
15 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:01:12
16 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) d’Angelo & Antenucci – Nippo
17 Patxi Javier Vila Errandonea (Spa) De Rosa – Ceramica Flaminia 0:01:18
18 Davide Torosantucci (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo
19 Christian Meier (Can) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:01:40
20 Xavier Florencio Cabre (Spa) Geox-TMC
21 Pavel Kochetkov (Rus) Itera – Katusha
22 Reto Hollenstein (Swi) Team Vorarlberg
23 Jonathan Monsalve (Ven) Androni Giocattoli
24 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox 0:01:50
25 Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
26 Alessandro Bazzana (Ita) Team Type 1 – Sanofi 0:01:55
27 Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:01:57
28 Juan Sebastian Tamayo Martinez (Col) WIT 0:02:00
29 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:02:13
30 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice
31 Philipp Mamos (Ger) Amore & Vita
32 Javier Moreno Bazan (Spa) Caja Rural 0:02:29
33 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:02:31
34 Giuseppe Muraglia (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo 0:02:33
35 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox
36 Alexander Zdanov (Rus) d’Angelo & Antenucci – Nippo 0:02:44
37 Marco Corti (Ita) Geox-TMC 0:02:59
38 Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli 0:03:08
39 Geert Steurs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:03:24
40 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
41 Junya Sano (Jpn) d’Angelo & Antenucci – Nippo
42 Niv Libner (Isr) Amore & Vita 0:03:38
43 Roberto Antonio Richeze (Arg) Ora Hotels Carrera
44 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:03:49
45 Aristide Ratti (Ita) WIT 0:04:00
46 Vladislav Borisov (Rus) Amore & Vita 0:04:05
47 Edoardo Girardi (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 0:04:10
48 Bernardo Colex Tepoz (Mex) Amore & Vita 0:04:28
49 Stefan Schumacher (Ger) Miche – Guerciotti 0:04:30
50 Ermanno Capelli (Ita) Team Vorarlberg 0:04:38
51 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:05:06
52 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
53 Sandy Casar (Fra) FDJ
54 Constantino Zaballa Gutierrez (Spa) Miche – Guerciotti 0:05:48
55 Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone
56 Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone
57 Mariusz Witecki (Pol) CCC Polsat Polkowice
58 Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural
59 Alessandro Proni (Ita) Acqua & Sapone
60 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone
61 Haavard Blikra (Nor) Sparebanken Vest – Ridley 0:05:55
62 Vyacheslav Kuznetsov (Rus) Itera – Katusha 0:06:04
63 Henry Frusto (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo 0:06:29
64 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox 0:07:04
65 Rémi Pauriol (Fra) FDJ
66 Wesley Sulzberger (Aus) FDJ
67 Giampaolo Cheula (Ita) Geox-TMC
68 Francesco Di Paolo (Ita) Acqua & Sapone
69 Andrea Piechele (Ita) Colnago – CSF Inox
70 Roy Hegreberg (Nor) Sparebanken Vest – Ridley 0:07:28
71 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi 0:07:37
72 Luca Zanasca (Ita) WIT 0:08:01
73 Bernhard Oberholzer (Swi) Price Your Bike
74 Dominique Cornu (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
75 Luca Solari (Ita) Androni Giocattoli 0:08:08
76 Anton Kaniuk (Ukr) Amore & Vita 0:08:18
77 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 0:08:34
78 Simone Boifava (Ita) Ora Hotels Carrera 0:08:49
79 Istvan Cziraki (Hun) Ora Hotels Carrera 0:09:00
80 Diego Alejandro Tamayo Martinez (Col) WIT 0:09:49
81 David Gutierrez Gutierrez (Spa) Geox-TMC
82 Volodymyr Bileka (Ukr) Amore & Vita 0:10:14
83 Volodymyr Kogut (Ukr) Amore & Vita
84 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural 0:10:40
85 Alexander Riabkin (Rus) Caja Rural
86 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Caja Rural
87 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:10:44
88 Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone
89 Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli
90 Loic Aubert (Swi) Price Your Bike 0:11:34
91 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) CCC Polsat Polkowice 0:11:42
92 Rafai Chtioui (Tun) Acqua & Sapone
93 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:13:37
94 Gianluca Maggiore (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
95 Fausto Fognini (Ita) WIT
96 Michele Gaia (Ita) Miche – Guerciotti
97 Charles Wegelius (GBr) UnitedHealthcare Pro Cycling
98 Damiano Margutti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
99 Oleg Berdos (Mda) De Rosa – Ceramica Flaminia
100 Giuseppe De Maria (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
101 Fredrik S. Galta (Nor) Sparebanken Vest – Ridley
102 Joey Rosskopf (USA) Team Type 1 – Sanofi
103 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:13:47
104 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:14:40
105 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox
106 Filippo Baggio (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
107 Daniele Colli (Ita) Geox-TMC
108 Fabio Felline (Ita) Geox-TMC
109 Andrea Grendene (Ita) Team Type 1 – Sanofi
110 Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone
111 Darko Blazevic (Cro) Meridiana Kamen Team
112 Tyler Magner (USA) Team Type 1 – Sanofi
113 José Herrada Lopez (Spa) Caja Rural
114 Benjamin King (Aus) Team Type 1 – Sanofi
115 Manuel Fedele (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo 0:15:18
116 Andrea Di Corrado (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:16:09
117 Federico Rocchetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 0:16:28
118 Volodymyr Zagorodny (Ukr) Miche – Guerciotti
119 Dmitry Kosyakov (Rus) Itera – Katusha
120 Krzysztof Szczawinski (Pol) Miche – Guerciotti
121 Boy Van Poppel (Ned) UnitedHealthcare Pro Cycling
122 Walter Proch (Ita) Ora Hotels Carrera 0:16:37
123 Joël Eglin (Swi) Price Your Bike 0:16:42
124 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:17:05
125 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:17:34
126 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
127 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) d’Angelo & Antenucci – Nippo
128 Alberto Contoli (Ita) Colnago – CSF Inox
129 Blaz Bonca (Slo) Meridiana Kamen Team 0:18:10
130 Giuseppe Di Salvo (Ita) Miche – Guerciotti 0:22:41
131 Christopher Stevenson (Swe) Sparebanken Vest – Ridley
132 Alberto Di Lorenzo (Ita) Meridiana Kamen Team
133 Ryohei Komori (Jpn) d’Angelo & Antenucci – Nippo
134 Enrico Montanari (Ita) WIT
135 Joaquin Sobrino (Spa) Caja Rural
136 Gianluca Randazzo (Ita) Miche – Guerciotti
137 Hilton Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
138 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:23:20
139 Josef Benetseder (Aut) Team Vorarlberg 0:25:11
HD Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:28:27
HD Higinio Fernández (Spa) Caja Rural
HD Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice
HD Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
HD Francis Mourey (Fra) FDJ
HD Tomas Alberio (Ita) Geox-TMC
HD Timofey Kritskiy (Rus) Itera – Katusha
HD Andrew Pinfold (Can) UnitedHealthcare Pro Cycling
HD Alexey Tsatevitch (Rus) Itera – Katusha 0:29:00
HD Emanuele Bindi (Ita) Meridiana Kamen Team
HD David John McLean (GBr) Meridiana Kamen Team
HD Alessandro Malaguti (Ita) Ora Hotels Carrera
HD Samuel Horstmann (Swi) Price Your Bike
HD Aldo Ino Ilesic (Slo) Team Type 1 – Sanofi
HD Ettore Carlini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:29:09
HD Matteo Pelucchi (Ita) Geox-TMC 0:29:18
HD Leonid Krasnov (Rus) Itera – Katusha
HD Walter Gaston Trillini (Arg) Ora Hotels Carrera
HD Yuri Metlushenko (Ukr) Amore & Vita 0:29:30
HD Rafal Ratajczyk (Pol) CCC Polsat Polkowice
HD Nacer Bouhanni (Fra) FDJ
HD Daniel Henggeler (Swi) Price Your Bike
HD Elias Schmaeh (Swi) Price Your Bike
HD Lukas Kalt (Swi) Price Your Bike
HD Ole Martin Olmheim (Nor) Sparebanken Vest – Ridley
HD Silvan Dillier (Swi) Team Vorarlberg
HD Tyron Giorgieri (Ita) WIT
HD Anton Vorobev (Rus) Itera – Katusha 0:29:43
HD Daniel Egeland Jarstø (Nor) Sparebanken Vest – Ridley 0:29:46
HD David Puskas (Hun) Ora Hotels Carrera 0:29:49
HD Andreas Rutishauser (Swi) Price Your Bike
HD Marko Barbir (Cro) Meridiana Kamen Team 0:29:51
HD Patrik Moren (Swe) Amore & Vita 0:30:22
HD Omar Sottocornola (Ita) Meridiana Kamen Team 0:30:38
HD Dominik Brändle (Aut) Team Vorarlberg 0:30:53
HD Jacobe Keough (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:31:06
HD Morgan Schmitt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
HD Frode Solberg (Nor) Sparebanken Vest – Ridley 0:31:29
HD Sven Jodts (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:32:15
HD Lionel Wust (Swi) Price Your Bike 0:32:50
DNF Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural
DNF André Schulze (Ger) CCC Polsat Polkowice
DNF Gianni Meersman (Bel) FDJ
DNF Mariano Giallorenzo (Ita) Meridiana Kamen Team
DNF Roberto Cesaro (Ita) Miche – Guerciotti
DNF Mauro Abel Richeze (Arg) Ora Hotels Carrera
DNF Matic Strgar (Slo) Team Vorarlberg
DNF Stefan Poll (Aut) Team Vorarlberg
Points
1 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 12 pts
2 Simone Stortoni (Ita) Colnago – CSF Inox 10
3 Davide Rebellin (Ita) Miche – Guerciotti 8
4 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 7
5 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli 6
6 Sergey Firsanov (Rus) Itera – Katusha 5
7 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli 4
8 Paolo Bailetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 3
9 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli 2
10 Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 1
Mountain 1 – Bianzano (Cat. 2) 80km
1 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 4 pts
2 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 2
3 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox 1
Mountain 2 – Bianzano (Cat. 2) 140.5km
1 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 4 pts
2 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 2
3 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox 1
Mountain 3 – Castione della Presolana (Cat. 2) 183km
1 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 4 pts
2 Simone Stortoni (Ita) Colnago – CSF Inox 2
3 Davide Rebellin (Ita) Miche – Guerciotti 1
Teams
1 Androni Giocattoli 13:20:27
2 Colnago – CSF Inox 0:00:36
3 Itera – Katusha 0:01:15
4 Farnese Vini – Neri Sottoli 0:02:41
5 d’Angelo & Antenucci – Nippo 0:03:03
6 Geox-TMC 0:03:39
7 De Rosa – Ceramica Flaminia 0:04:16
8 Topsport Vlaanderen – Mercator 0:05:44
9 FDJ 0:06:55
10 Amore & Vita 0:07:56
11 CCC Polsat Polkowice 0:08:14
12 Miche – Guerciotti 0:08:45
13 Acqua & Sapone 0:10:45
14 WIT 0:12:01
15 Caja Rural 0:16:57
16 Ora Hotels Carrera 0:19:27
17 Team Type 1 – Sanofi 0:21:09
18 Sparebanken Vest – Ridley 0:25:00
19 UnitedHealthcare Pro Cycling 0:29:26
20 Team Vorarlberg 0:29:29
21 Price Your Bike 0:34:17
22 Meridiana Kamen Team 0:53:31
General classification after stage 1
1 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 4:25:59
2 Simone Stortoni (Ita) Colnago – CSF Inox 0:00:23
3 Davide Rebellin (Ita) Miche – Guerciotti 0:00:33
4 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:00:37
5 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli
6 Sergey Firsanov (Rus) Itera – Katusha 0:00:38
7 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli 0:00:53
8 Paolo Bailetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 0:00:58
9 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli 0:01:00
10 Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:01:04
11 Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:01:06
12 Daniele Ratto (Ita) Geox-TMC 0:01:10
13 Sergey Rudaskov (Rus) Itera – Katusha 0:01:17
14 Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone 0:01:19
15 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:01:22
16 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) d’Angelo & Antenucci – Nippo
17 Patxi Javier Vila Errandonea (Spa) De Rosa – Ceramica Flaminia 0:01:28
18 Davide Torosantucci (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo
19 Christian Meier (Can) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:01:50
20 Xavier Florencio Cabre (Spa) Geox-TMC
21 Pavel Kochetkov (Rus) Itera – Katusha
22 Reto Hollenstein (Swi) Team Vorarlberg
23 Jonathan Monsalve (Ven) Androni Giocattoli
24 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:00
25 Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
26 Alessandro Bazzana (Ita) Team Type 1 – Sanofi 0:02:05
27 Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:02:07
28 Juan Sebastian Tamayo Martinez (Col) WIT 0:02:10
29 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:02:23
30 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice
31 Philipp Mamos (Ger) Amore & Vita
32 Javier Moreno Bazan (Spa) Caja Rural 0:02:39
33 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:02:41
34 Giuseppe Muraglia (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo 0:02:43
35 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox
36 Alexander Zdanov (Rus) d’Angelo & Antenucci – Nippo 0:02:54
37 Marco Corti (Ita) Geox-TMC 0:03:09
38 Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli 0:03:18
39 Geert Steurs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:03:34
40 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
41 Junya Sano (Jpn) d’Angelo & Antenucci – Nippo
42 Niv Libner (Isr) Amore & Vita 0:03:48
43 Roberto Antonio Richeze (Arg) Ora Hotels Carrera
44 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:03:59
45 Aristide Ratti (Ita) WIT 0:04:10
46 Vladislav Borisov (Rus) Amore & Vita 0:04:15
47 Edoardo Girardi (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 0:04:20
48 Bernardo Colex Tepoz (Mex) Amore & Vita 0:04:38
49 Stefan Schumacher (Ger) Miche – Guerciotti 0:04:40
50 Ermanno Capelli (Ita) Team Vorarlberg 0:04:48
51 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:05:16
52 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
53 Sandy Casar (Fra) FDJ
54 Constantino Zaballa Gutierrez (Spa) Miche – Guerciotti 0:05:58
55 Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone
56 Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone
57 Mariusz Witecki (Pol) CCC Polsat Polkowice
58 Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural
59 Alessandro Proni (Ita) Acqua & Sapone
60 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone
61 Haavard Blikra (Nor) Sparebanken Vest – Ridley 0:06:05
62 Vyacheslav Kuznetsov (Rus) Itera – Katusha 0:06:14
63 Henry Frusto (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo 0:06:39
64 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox 0:07:14
65 Rémi Pauriol (Fra) FDJ
66 Wesley Sulzberger (Aus) FDJ
67 Giampaolo Cheula (Ita) Geox-TMC
68 Francesco Di Paolo (Ita) Acqua & Sapone
69 Andrea Piechele (Ita) Colnago – CSF Inox
70 Roy Hegreberg (Nor) Sparebanken Vest – Ridley 0:07:38
71 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi 0:07:47
72 Luca Zanasca (Ita) WIT 0:08:11
73 Bernhard Oberholzer (Swi) Price Your Bike
74 Dominique Cornu (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
75 Luca Solari (Ita) Androni Giocattoli 0:08:18
76 Anton Kaniuk (Ukr) Amore & Vita 0:08:28
77 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 0:08:44
78 Simone Boifava (Ita) Ora Hotels Carrera 0:08:59
79 Istvan Cziraki (Hun) Ora Hotels Carrera 0:09:10
80 Diego Alejandro Tamayo Martinez (Col) WIT 0:09:59
81 David Gutierrez Gutierrez (Spa) Geox-TMC
82 Volodymyr Bileka (Ukr) Amore & Vita 0:10:24
83 Volodymyr Kogut (Ukr) Amore & Vita
84 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural 0:10:50
85 Alexander Riabkin (Rus) Caja Rural
86 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Caja Rural
87 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:10:54
88 Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone
89 Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli
90 Loic Aubert (Swi) Price Your Bike 0:11:44
91 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) CCC Polsat Polkowice 0:11:52
92 Rafai Chtioui (Tun) Acqua & Sapone
93 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:13:47
94 Gianluca Maggiore (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
95 Fausto Fognini (Ita) WIT
96 Michele Gaia (Ita) Miche – Guerciotti
97 Charles Wegelius (GBr) UnitedHealthcare Pro Cycling
98 Damiano Margutti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
99 Oleg Berdos (Mda) De Rosa – Ceramica Flaminia
100 Giuseppe De Maria (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
101 Fredrik S. Galta (Nor) Sparebanken Vest – Ridley
102 Joey Rosskopf (USA) Team Type 1 – Sanofi
103 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:13:57
104 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:14:50
105 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox
106 Filippo Baggio (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
107 Daniele Colli (Ita) Geox-TMC
108 Fabio Felline (Ita) Geox-TMC
109 Andrea Grendene (Ita) Team Type 1 – Sanofi
110 Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone
111 Darko Blazevic (Cro) Meridiana Kamen Team
112 Tyler Magner (USA) Team Type 1 – Sanofi
113 José Herrada Lopez (Spa) Caja Rural
114 Benjamin King (Aus) Team Type 1 – Sanofi
115 Manuel Fedele (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo 0:15:28
116 Andrea Di Corrado (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:16:19
117 Federico Rocchetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 0:16:38
118 Volodymyr Zagorodny (Ukr) Miche – Guerciotti
119 Dmitry Kosyakov (Rus) Itera – Katusha
120 Krzysztof Szczawinski (Pol) Miche – Guerciotti
121 Boy Van Poppel (Ned) UnitedHealthcare Pro Cycling
122 Walter Proch (Ita) Ora Hotels Carrera 0:16:47
123 Joël Eglin (Swi) Price Your Bike 0:16:52
124 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:17:15
125 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:17:44
126 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
127 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) d’Angelo & Antenucci – Nippo
128 Alberto Contoli (Ita) Colnago – CSF Inox
129 Blaz Bonca (Slo) Meridiana Kamen Team 0:18:20
130 Giuseppe Di Salvo (Ita) Miche – Guerciotti 0:22:51
131 Christopher Stevenson (Swe) Sparebanken Vest – Ridley
132 Alberto Di Lorenzo (Ita) Meridiana Kamen Team
133 Ryohei Komori (Jpn) d’Angelo & Antenucci – Nippo
134 Enrico Montanari (Ita) WIT
135 Joaquin Sobrino (Spa) Caja Rural
136 Gianluca Randazzo (Ita) Miche – Guerciotti
137 Hilton Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
138 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:23:30
139 Josef Benetseder (Aut) Team Vorarlberg 0:25:21