Sasha Modolo, pokonując klubowego kolegę, Manuela Bellettiego z ekipy Colnago-Csf Inox, wygrał drugi etap wyścigu Settimana Ciclistica Lombarda by Bergamasca. Na szóstej pozycji, zameldował się Krzysztof Szczawiński (Miche-Guerciotti).

Dzisiejszy etap w Calcintano liczył prawie 200 kilometrów. O etapowe zwycięstwo walczyli dziś sprinterzy. Znakomitą pracę wykonała  ekipa Colnago Csf-Inox. Na ostatnich kilkuset metrach, mocno pociągnął Andrea Piechele wyciągając do przodu Modolo i Bellettiego. Dwójka Włochów nie dała się już prześcignąć i to oni zajęli dwa pierwsze miejsca. Trzecią pozycję zajął Daniele Colli (Geox-TMC). Dobrze spisał się Krzysztof Szczawiński, który finiszował na 6. pozycji. 28. lokata przypadła dla Marka Rutkiewicza (CCC Polsat Polkowice).

Na pozycji lidera pozostał Thibaut Pinot (FDJ). Młody Francuz ma 23 sekundy nad Simone Stortonim (Colnago – CSF Inox). Trzecie miejsce zajmuje doświadczony Davide Rebellin (Miche – Guerciotti). Najwyższej sklasyfikowanym Polakiem jest Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice), który jest 28 ze stratą 2 minut i 23 sekund.

Wyniki:

1 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 4:40:18
2 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox
3 Daniele Colli (Ita) Geox-TMC
4 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) d’Angelo & Antenucci – Nippo
5 Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone
6 Krzysztof Szczawinski (Pol) Miche – Guerciotti
7 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
8 Joaquin Sobrino (Spa) Caja Rural
9 Alessandro Bazzana (Ita) Team Type 1 – Sanofi
10 Boy Van Poppel (Ned) UnitedHealthcare Pro Cycling
11 Gianluca Maggiore (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
12 Andrea Piechele (Ita) Colnago – CSF Inox
13 Giuseppe De Maria (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
14 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) d’Angelo & Antenucci – Nippo
15 Roy Hegreberg (Nor) Sparebanken Vest – Ridley
16 Xavier Florencio Cabre (Spa) Geox-TMC
17 Geert Steurs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
18 Loic Aubert (Swi) Price Your Bike
19 Giuseppe Di Salvo (Ita) Miche – Guerciotti
20 Hilton Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
21 Volodymyr Bileka (Ukr) Amore & Vita
22 Tyler Magner (USA) Team Type 1 – Sanofi
23 Paolo Bailetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
24 Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural
25 Christian Meier (Can) UnitedHealthcare Pro Cycling
26 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli
27 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
28 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
29 Enrico Montanari (Ita) WIT
30 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli
31 Alexander Zdanov (Rus) d’Angelo & Antenucci – Nippo
32 Vyacheslav Kuznetsov (Rus) Itera – Katusha
33 Fredrik S. Galta (Nor) Sparebanken Vest – Ridley
34 Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
35 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
36 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
37 Davide Rebellin (Ita) Miche – Guerciotti
38 Manuel Fedele (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo
39 Reto Hollenstein (Swi) Team Vorarlberg
40 Sergey Firsanov (Rus) Itera – Katusha
41 Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
42 Aristide Ratti (Ita) WIT
43 Pavel Kochetkov (Rus) Itera – Katusha
44 Haavard Blikra (Nor) Sparebanken Vest – Ridley
45 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox
46 Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
47 Philipp Mamos (Ger) Amore & Vita
48 Fabio Felline (Ita) Geox-TMC
49 Constantino Zaballa Gutierrez (Spa) Miche – Guerciotti
50 Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone
51 Bernhard Oberholzer (Swi) Price Your Bike
52 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
53 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
54 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice
55 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi
56 Juan Sebastian Tamayo Martinez (Col) WIT
57 Federico Rocchetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
58 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
59 Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone
60 Oleg Berdos (Mda) De Rosa – Ceramica Flaminia
61 Patxi Javier Vila Errandonea (Spa) De Rosa – Ceramica Flaminia
62 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox
63 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
64 Marco Corti (Ita) Geox-TMC
65 Ermanno Capelli (Ita) Team Vorarlberg
66 Luca Solari (Ita) Androni Giocattoli
67 Daniele Ratto (Ita) Geox-TMC
68 Simone Stortoni (Ita) Colnago – CSF Inox
69 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli
70 Jonathan Monsalve (Ven) Androni Giocattoli
71 Walter Proch (Ita) Ora Hotels Carrera
72 Junya Sano (Jpn) d’Angelo & Antenucci – Nippo
73 Joey Rosskopf (USA) Team Type 1 – Sanofi
74 Luca Zanasca (Ita) WIT
75 Damiano Margutti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
76 Roberto Antonio Richeze (Arg) Ora Hotels Carrera
77 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
78 Davide Torosantucci (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo
79 Alessandro Proni (Ita) Acqua & Sapone
80 Sergey Rudaskov (Rus) Itera – Katusha
81 Fausto Fognini (Ita) WIT
82 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
83 Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:00:12
84 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:00:14
85 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
86 Filippo Baggio (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 0:00:21
87 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
88 Rafai Chtioui (Tun) Acqua & Sapone 0:00:25
89 David Gutierrez Gutierrez (Spa) Geox-TMC
90 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) CCC Polsat Polkowice
91 Josef Benetseder (Aut) Team Vorarlberg
92 Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone
93 Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli
94 Niv Libner (Isr) Amore & Vita
95 Vladislav Borisov (Rus) Amore & Vita
96 Javier Moreno Bazan (Spa) Caja Rural
97 Alberto Di Lorenzo (Ita) Meridiana Kamen Team
98 Ryohei Komori (Jpn) d’Angelo & Antenucci – Nippo
99 Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone 0:00:33
100 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone
101 Mariusz Witecki (Pol) CCC Polsat Polkowice
102 Giuseppe Muraglia (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo
103 Dominique Cornu (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
104 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox
105 Andrea Grendene (Ita) Team Type 1 – Sanofi 0:00:50
106 Edoardo Girardi (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
107 Sandy Casar (Fra) FDJ 0:01:03
108 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox
109 Alberto Contoli (Ita) Colnago – CSF Inox
110 Dmitry Kosyakov (Rus) Itera – Katusha
111 Simone Boifava (Ita) Ora Hotels Carrera
112 Volodymyr Zagorodny (Ukr) Miche – Guerciotti
113 Henry Frusto (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo
114 Wesley Sulzberger (Aus) FDJ
115 Stefan Schumacher (Ger) Miche – Guerciotti
116 Diego Alejandro Tamayo Martinez (Col) WIT
117 Charles Wegelius (GBr) UnitedHealthcare Pro Cycling
118 Francesco Di Paolo (Ita) Acqua & Sapone
119 Benjamin King (Aus) Team Type 1 – Sanofi
120 Christopher Stevenson (Swe) Sparebanken Vest – Ridley
121 Andrea Di Corrado (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
122 Michele Gaia (Ita) Miche – Guerciotti
123 Bernardo Colex Tepoz (Mex) Amore & Vita
124 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural
125 Rémi Pauriol (Fra) FDJ
126 Alexander Riabkin (Rus) Caja Rural
127 Gianluca Randazzo (Ita) Miche – Guerciotti
128 Volodymyr Kogut (Ukr) Amore & Vita 0:01:25
129 José Herrada Lopez (Spa) Caja Rural 0:01:36
130 Giampaolo Cheula (Ita) Geox-TMC
131 Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli
132 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:02:15
133 Darko Blazevic (Cro) Meridiana Kamen Team 0:02:54
134 Anton Kaniuk (Ukr) Amore & Vita
135 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
136 Istvan Cziraki (Hun) Ora Hotels Carrera 0:04:07
137 Joël Eglin (Swi) Price Your Bike
138 Blaz Bonca (Slo) Meridiana Kamen Team 0:07:16
DNF Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Caja Rural

Klasyfikacja generalna:

1 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 9:06:17
2 Simone Stortoni (Ita) Colnago – CSF Inox 0:00:23
3 Davide Rebellin (Ita) Miche – Guerciotti 0:00:33
4 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli 0:00:37
5 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox
6 Sergey Firsanov (Rus) Itera – Katusha 0:00:38
7 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli 0:00:53
8 Paolo Bailetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 0:00:58
9 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli 0:01:00
10 Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:01:04
11 Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:01:06
12 Daniele Ratto (Ita) Geox-TMC 0:01:10
13 Sergey Rudaskov (Rus) Itera – Katusha 0:01:17
14 Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone 0:01:19
15 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) d’Angelo & Antenucci – Nippo 0:01:22
16 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
17 Patxi Javier Vila Errandonea (Spa) De Rosa – Ceramica Flaminia 0:01:28
18 Davide Torosantucci (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo
19 Xavier Florencio Cabre (Spa) Geox-TMC 0:01:50
20 Christian Meier (Can) UnitedHealthcare Pro Cycling
21 Reto Hollenstein (Swi) Team Vorarlberg
22 Pavel Kochetkov (Rus) Itera – Katusha
23 Jonathan Monsalve (Ven) Androni Giocattoli
24 Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:02:00
25 Alessandro Bazzana (Ita) Team Type 1 – Sanofi 0:02:05
26 Juan Sebastian Tamayo Martinez (Col) WIT 0:02:10
27 Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:02:19
28 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:02:23
29 Philipp Mamos (Ger) Amore & Vita
30 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice
31 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:02:41
32 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:43
33 Alexander Zdanov (Rus) d’Angelo & Antenucci – Nippo 0:02:54
34 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox 0:03:03
35 Javier Moreno Bazan (Spa) Caja Rural 0:03:04
36 Marco Corti (Ita) Geox-TMC 0:03:09
37 Giuseppe Muraglia (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo 0:03:16
38 Geert Steurs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:03:34
39 Junya Sano (Jpn) d’Angelo & Antenucci – Nippo
40 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
41 Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli 0:03:43
42 Roberto Antonio Richeze (Arg) Ora Hotels Carrera 0:03:48
43 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:03:59
44 Aristide Ratti (Ita) WIT 0:04:10
45 Niv Libner (Isr) Amore & Vita 0:04:13
46 Vladislav Borisov (Rus) Amore & Vita 0:04:40
47 Ermanno Capelli (Ita) Team Vorarlberg 0:04:48
48 Edoardo Girardi (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 0:05:10
49 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:05:16
50 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:05:30
51 Bernardo Colex Tepoz (Mex) Amore & Vita 0:05:41
52 Stefan Schumacher (Ger) Miche – Guerciotti 0:05:43
53 Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural 0:05:58
54 Constantino Zaballa Gutierrez (Spa) Miche – Guerciotti
55 Alessandro Proni (Ita) Acqua & Sapone
56 Haavard Blikra (Nor) Sparebanken Vest – Ridley 0:06:05
57 Vyacheslav Kuznetsov (Rus) Itera – Katusha 0:06:14
58 Sandy Casar (Fra) FDJ 0:06:19
59 Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone 0:06:23
60 Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone 0:06:31
61 Mariusz Witecki (Pol) CCC Polsat Polkowice
62 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone
63 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox 0:07:08
64 Andrea Piechele (Ita) Colnago – CSF Inox 0:07:14
65 Roy Hegreberg (Nor) Sparebanken Vest – Ridley 0:07:38
66 Henry Frusto (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo 0:07:42
67 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi 0:07:47
68 Bernhard Oberholzer (Swi) Price Your Bike 0:08:11
69 Luca Zanasca (Ita) WIT
70 Wesley Sulzberger (Aus) FDJ 0:08:17
71 Francesco Di Paolo (Ita) Acqua & Sapone
72 Rémi Pauriol (Fra) FDJ
73 Luca Solari (Ita) Androni Giocattoli 0:08:18
74 Dominique Cornu (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:08:44
75 Giampaolo Cheula (Ita) Geox-TMC 0:08:50
76 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 0:09:17
77 Simone Boifava (Ita) Ora Hotels Carrera 0:10:02
78 Volodymyr Bileka (Ukr) Amore & Vita 0:10:24
79 David Gutierrez Gutierrez (Spa) Geox-TMC
80 Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone 0:10:54
81 Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli
82 Diego Alejandro Tamayo Martinez (Col) WIT 0:11:02
83 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:11:08
84 Anton Kaniuk (Ukr) Amore & Vita 0:11:22
85 Loic Aubert (Swi) Price Your Bike 0:11:44
86 Volodymyr Kogut (Ukr) Amore & Vita 0:11:49
87 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural 0:11:53
88 Alexander Riabkin (Rus) Caja Rural
89 Rafai Chtioui (Tun) Acqua & Sapone 0:12:17
90 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) CCC Polsat Polkowice
91 Istvan Cziraki (Hun) Ora Hotels Carrera 0:13:17
92 Gianluca Maggiore (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 0:13:47
93 Giuseppe De Maria (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
94 Fredrik S. Galta (Nor) Sparebanken Vest – Ridley
95 Oleg Berdos (Mda) De Rosa – Ceramica Flaminia
96 Damiano Margutti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
97 Joey Rosskopf (USA) Team Type 1 – Sanofi
98 Fausto Fognini (Ita) WIT
99 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:13:57
100 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:14:40
101 Daniele Colli (Ita) Geox-TMC 0:14:46
102 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:14:50
103 Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone
104 Tyler Magner (USA) Team Type 1 – Sanofi
105 Fabio Felline (Ita) Geox-TMC
106 Charles Wegelius (GBr) UnitedHealthcare Pro Cycling
107 Michele Gaia (Ita) Miche – Guerciotti
108 Filippo Baggio (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 0:15:11
109 Manuel Fedele (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo 0:15:28
110 Andrea Grendene (Ita) Team Type 1 – Sanofi 0:15:40
111 Benjamin King (Aus) Team Type 1 – Sanofi 0:15:53
112 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:16:02
113 José Herrada Lopez (Spa) Caja Rural 0:16:26
114 Krzysztof Szczawinski (Pol) Miche – Guerciotti 0:16:38
115 Boy Van Poppel (Ned) UnitedHealthcare Pro Cycling
116 Federico Rocchetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
117 Walter Proch (Ita) Ora Hotels Carrera 0:16:47
118 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:17:15
119 Andrea Di Corrado (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:17:22
120 Dmitry Kosyakov (Rus) Itera – Katusha 0:17:41
121 Volodymyr Zagorodny (Ukr) Miche – Guerciotti
122 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) d’Angelo & Antenucci – Nippo 0:17:44
123 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
124 Darko Blazevic (Cro) Meridiana Kamen Team
125 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:18:05
126 Alberto Contoli (Ita) Colnago – CSF Inox 0:18:47
127 Joël Eglin (Swi) Price Your Bike 0:20:59
128 Joaquin Sobrino (Spa) Caja Rural 0:22:51
129 Giuseppe Di Salvo (Ita) Miche – Guerciotti
130 Hilton Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
131 Enrico Montanari (Ita) WIT
132 Alberto Di Lorenzo (Ita) Meridiana Kamen Team 0:23:16
133 Ryohei Komori (Jpn) d’Angelo & Antenucci – Nippo
134 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:23:30
135 Christopher Stevenson (Swe) Sparebanken Vest – Ridley 0:23:54
136 Gianluca Randazzo (Ita) Miche – Guerciotti
137 Blaz Bonca (Slo) Meridiana Kamen Team 0:25:36
138 Josef Benetseder (Aut) Team Vorarlberg 0:25:46

Andrzej

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments