Ivan Basso (Liquigas-Cannondale), przyleciał do Kolorado, by wziąć udział w USA Pro Cycling Challenge. U boku Włocha, zobaczymy Sylwestra Szmyda.

Po obiecującym początku jego występu w Tour de France, Basso ostatecznie znalazł się na 8. miejscu w Paryżu. Włoch ostatnio pracował na rzecz Petera Sagana w Tre Valli Varesine w zeszłym tygodniu, jednak teraz zamierza pozostać w formie i powalczyć na Giro di Lombardia w październiku.

„W ciągu ostatnich kilku wyścigów, widziałem że jestem w niezłej formie. Chcę ją wykorzystać do maksimum możliwości”, powiedział Basso.

Najlepszym pomocnikiem Basso w składzie Liquigasu na USA Pro Cycling Challenge, będzie Sylwester Szmyd. W zespole pojedzie również kolarz z Kolorado, Timmy Duggan oraz sprinterzy: Elia Viviani i Daniel Oss.

„Basso korzysta z bardzo dobrej formy, wypracowanej na Tour de France. Tak samo wiele oczekujemy od Szmyda”, powiedział dyrektor Liquigasu, Stefano Zanatta.

Skład Liquigas-Cannondale na USA Pro Cycling Challenge: Ivan Basso, Timmy Duggan, Ted King, Daniel Oss, Elia Viviani, Sylwester Szmyd, Davide Cimolai oraz Juraj Sagan.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments