Sylwester Szmyd (Liquigas-Cannondale) w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Movistar`u. Polak zamierza wystartować w dwóch Wielkich Tourach oraz powalczyć w Tour de Pologne.

Jak wiadomo to już od dawna – nasz rodak jest jednym z najlepszych pomocników na świecie. Doświadczony zawodnik będzie pracował teraz na rzecz Alejandro Valverde, którego pokonał na szczycie Mont Ventoux w 2009.r podczas Dauphiné Libere. 34-latek chce jednak mieć możliwość walki na własne konto na mniejszych etapówkach z kalendarza WorldTour – jak chociażby Tour de Pologne, które za rok rozpoczyna się w Trentino.

„Zdaje sobie sprawę z tego, że w Movistarze nie wygram Wielkiego Touru. Ta drużyna ma dwie osobistości mające w swojej karierze triumfy w Vuelcie. [Valverde i Juan José Cobo przyp. red]. Valverde to świetny zawodnik walczący w każdym wyścigu w którym wystartuje i potrafi zwyciężać w każdym terenie. To jest kolarz kompletny”, powiedział Szmyd dla hiszpańskich mediów.

„Jeśli stałbym się liderem na taki wyścig jak chociażby Tour de Pologne, to byłoby znakomite dla mojej kariery, ale żeby tak się stało – muszę udowodnić, że na to zasługuje”, kontynuował.

Trzeci kolarz tegorocznego Giro del Trentino po raz kolejny wyjaśniał, dlaczego zdecydował się na odejście z włoskiej ekipy. „Myślę, że to odpowiedni czas na zmianę otoczenia”, dodał. „Musiałem znaleźć inne bodźce, które będą mnie motywować po 12 latach zawodowej kariery. To jest właśnie ten powód. Chciałem zobaczyć jak to jest ścigać się w innym środowisku”.

„Sylwas” wypowiedział się również na temat sprawy Lance`a Armstronga. „Lance jest wielkim sportowcem i nie mam w związku z tym żadnych wątpliwości. Zdobył mistrzostwo świata zanim zdiagnozowano u niego raka, a tego nie osiąga się przez przypadek”, zauważa Szmyd.

„Sprawa USADA pomoże sportowi w przyszłości, ponieważ ten przypadek zmienił nieco mentalność wśród sportowców. Myślę również, że udało się wyeliminować praktyki z tamtych lat. Pamiętajmy równocześnie o tym, iż żadna dyscyplina sportowa nie jest tak kontrolowana i badana jak zawodowe kolarstwo”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrze

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
ajari
ajari

’Lance jest wielkim sportowcem i nie mam w związku
z tym żadnych wątpliwości’,
podzielam zdanie,
po p r o s t u skrzywdzono GO,
ponieważ
'iż żadna dyscyplina sportowa nie jest tak kontrolowana i badana jak zawodowe kolarstwo’.
ajari