Christopher Sutton (Team Sky) po finiszu z peletonu został zwycięzcą 2 etapu Vuelta a Espana. Brytyjczyk pokonał Vincente Reynes (Omega Pharma Lotto) i Marcela Kittela (Skil-Shimano).

Drugi etap hiszpańskiej Vuelty to 174 kilometrowy odcinek z La Nucia do Playas de Orihuela. Kolarze musieli się zmierzyć z jedną premią górską trzeciej kategorii. Pozostała część etapu to zupełnie płaski odcinek.

Gdy kolarze minęli 10 kilometr, z peletonu zaatakowało czterech zawodników: Paul Martens (Rabobank), Adam Hansen (Omega Pharma), Steve Houanard (Ag2r) i Jesús Rosendo (Andalucía). Na premii górskiej (29 km) ich przewaga wynosiła 5:18, a pierwszy wspiął się Martens, który tym samym został najlepszym góralem wyścigu.

Kolejne kilometry to zupełnie płaska trasa, więc peleton „trzymał” uciekinierów na bezpieczną odległość. Przewaga około trzech, czterech minut utrzymywała się przez większość dystansu.

Gdy do mety pozostało 33 kilometry z prowadzącej czwórki odjechał Hansen. Peleton dogonił trójkę, a Hansen dzielnie się bronił do 17 kilometra przed metą.

Ostatecznie po finiszu z dużej grupy wygrał Sutton, który odjechał kilka metrów pozostałym rywalom. Drugi był Reynes, a trzeci Marcel Kittel, czterokrotny triumfator etapowy tegorocznego Tour de Pologne.

W generalce prowadzenie objął Bennati, tuż za nim jest Jakob Fuglsang (Leopard-Trek), a trzeci Maxime Monfort (Leopard Trek).

Pełne wyniki 2 etapu > tutaj

Zapowiedź 3 etapu > tutaj


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments