Davide Rebellin (Miche-Guerciotti), odniósł pierwsze zwycięstwo po powrocie z zawieszenia, wygrywając klasyk Tre Valli Varesine. Kolarze CCC Polsat Polkowice pojechali bardzo słabo. Honoru bronił Jose Mendes.
Klasyk liczył sobie 199 kilometrów i prowadził z Besozzo do Campione d’Italia. Rywalizację kontrolowała ekipa Liquigas-Cannondale. Kolarze włoskiej ekipy, w tym Maciej Paterski skasowali wszystkie ucieczki i doprowadzili całą grupę do decydujących momentów wyścigu.
Do finałowego, 4 km podjazdu, na rzecz Petera Sagana pracowali sami Ivan Basso oraz Vincenzo Nibali. To właśnie gdy ten drugi nadał mordercze tempo, odczepił również Sagana… Sycylijczyk był lekko zdezorientowany, a wykorzystali to Davide Rebellin oraz Domenico Pozzovivo (Colnago – CSF Inox). Lepszy okazał się bardziej doświadczony Rebellin, dla którego to pierwsze zwycięstwo po wpadce na EPO CERA, podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.
Trzecia pozycja dla rewelacyjnego w ostatnim czasie 20-latka z Francji, Thibauta Pinot (FDJ).
Najlepiej z kolarzy CCC Polsat Polkowice wypadł Jose Mendes, który zameldował się na 28. miejscu. Maciej Paterski (Liquigas-Cannondale) był 74, a Dariusz Batek 80. Pozostali „pomarańczowi”, nie ukończyli rywalizacji.
Wyniki:
1 | Davide Rebellin (Ita) Miche – Guerciotti | 4:41:30 | |
2 | Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:00:04 | |
3 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ | 0:00:07 | |
4 | Enrico Gasparotto (Ita) Pro Team Astana | ||
5 | Simon Clarke (Aus) Pro Team Astana | ||
6 | Egor Silin (Rus) Katusha Team | ||
7 | Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
8 | Simone Stortoni (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
9 | Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) d’Angelo & Antenucci – Nippo | ||
10 | Danilo Di Luca (Ita) Katusha Team | 0:00:17 | |
11 | Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD | 0:00:22 | |
12 | Paolo Bailetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | ||
13 | Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone | ||
14 | Giuseppe Muraglia (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo | ||
15 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
16 | Patxi Javier Vila Errandonea (Spa) De Rosa – Ceramica Flaminia | ||
17 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli | ||
18 | Kenny Elissonde (Fra) FDJ | ||
19 | Jérôme Baugnies (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | 0:00:36 | |
20 | Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
21 | Stefan Schumacher (Ger) Miche – Guerciotti | 0:00:48 | |
22 | Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo | ||
23 | Alessandro Proni (Ita) Acqua & Sapone | ||
24 | Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD | ||
25 | Davide Torosantucci (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo | ||
26 | Daniele Ratto (Ita) Geox-TMC | 0:00:57 | |
27 | Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | 0:01:04 | |
28 | José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) CCC Polsat Polkowice | ||
29 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | ||
30 | Francesco Masciarelli (Ita) Pro Team Astana | ||
31 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:01:11 | |
32 | Geert Verheyen (Bel) Landbouwkrediet | 0:01:28 | |
33 | Gorazd Stangelj (Slo) Pro Team Astana | ||
34 | Jonathan Monsalve (Ven) Androni Giocattoli | ||
35 | Juan Sebastian Tamayo Martinez (Col) WIT | ||
36 | Alexandr Pliuschin (Mda) Katusha Team | ||
37 | Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli | ||
38 | Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone | ||
39 | Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
40 | Junya Sano (Jpn) d’Angelo & Antenucci – Nippo | ||
41 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | 0:01:38 | |
42 | Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:01:42 | |
43 | Alberto Contoli (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
44 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
45 | Gianni Meersman (Bel) FDJ | ||
46 | Arkimedes Arguelyes Rodriges (Rus) Katusha Team | ||
47 | Constantino Zaballa Gutierrez (Spa) Miche – Guerciotti | ||
48 | Mauro Finetto (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:02:03 | |
49 | Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli | ||
50 | Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli | ||
51 | Rémi Pauriol (Fra) FDJ | ||
52 | Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD | ||
53 | Edoardo Girardi (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | ||
54 | Bert Scheirlinckx (Bel) Landbouwkrediet | 0:02:24 | |
55 | Fortunato Baliani (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo | 0:02:35 | |
56 | Andrea Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone | 0:02:41 | |
57 | Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD | 0:02:49 | |
58 | Geert Steurs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
59 | Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
60 | Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
61 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
62 | Oleg Berdos (Mda) De Rosa – Ceramica Flaminia | ||
63 | Simone Ponzi (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
64 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | ||
65 | Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana | ||
66 | Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone | ||
67 | BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto | ||
68 | Simon Spilak (Slo) Lampre – ISD | ||
69 | Charles Wegelius (GBr) UnitedHealthcare Pro Cycling | ||
70 | Gian Marco Di Francesco (Ita) Acqua & Sapone | ||
71 | Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
72 | Henry Frusto (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo | ||
73 | Aristide Ratti (Ita) WIT | ||
74 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
75 | Mirko Tedeschi (Ita) Lampre – ISD | 0:03:08 | |
76 | Alexander Zdanov (Rus) d’Angelo & Antenucci – Nippo | 0:03:32 | |
77 | Giuseppe De Maria (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | 0:03:38 | |
78 | Damiano Margutti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | 0:03:43 | |
79 | Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team | 0:03:48 | |
80 | Dariusz Batek (Pol) CCC Polsat Polkowice | 0:04:23 | |
81 | Fabio Felline (Ita) Geox-TMC | 0:04:32 | |
82 | Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | 0:04:40 | |
83 | Filippo Pozzato (Ita) Katusha Team | ||
84 | Marco Corti (Ita) Geox-TMC | ||
85 | Noè Gianetti (Swi) Geox-TMC | ||
86 | Diego Alejandro Tamayo Martinez (Col) WIT | ||
87 | Jack Bobridge (Aus) Team Garmin-Cervelo | ||
88 | Luca Solari (Ita) Androni Giocattoli | ||
89 | Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli | ||
90 | Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | 0:05:15 | |
91 | Sandy Casar (Fra) FDJ | ||
92 | Michel Kreder (Ned) Team Garmin-Cervelo | 0:05:28 | |
93 | Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
94 | Michele Gaia (Ita) Miche – Guerciotti | 0:05:34 | |
95 | Luca Zanasca (Ita) WIT | 0:05:51 | |
96 | Christian Meier (Can) UnitedHealthcare Pro Cycling | 0:06:21 | |
97 | Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
98 | Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
99 | Gianluca Randazzo (Ita) Miche – Guerciotti | ||
100 | Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
101 | Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD | 0:07:03 |
Andrzej