Mateusz Komar (BDC Team), wygrał ostatni etap wyścigu “Dookoła Mazowsza”. Drugie miejsce dla Wojciecha Skarzyńskiego (Wojsko Polskie), a na trzecim miejscu, peleton przyprowadził końcowy triumfator, Robert Radosz (BDC Team).

Ostatni dzień rywalizacji na Mazowszu to odcinek wokół Szydłowca, który liczył sobie 166 kilometrów. Etap trudny, dziesięć razy kolarze pokonali rundę z górską premią.

Zaraz po starcie do kolejnego deszczowego etapu, do przodu ruszyli: Dariusz Baranowski (BDC), Wojciech Skarżyński (Wojsko Polskie), Piotr Krajewski (Aktio), Kornel Sójka (Wielkopolska) i Przemysław Sobieraj (Warmia i Mazury). Jednak tej grupce nie udało się odjechać.

Po wielu perturbacjach odskoczyli: Mateusz Komar (BDC), Artur Detko (BGŻ) i Wojciech Skarżyński (Wojsko Polskie). Detko wkrótce odpadł od towarzyszy z ucieczki, a kilka kilometrów dalej na czele pozostał sam Komar.

26-latek samotnie podążał w stronę mety. Nikt nie zdołał już go dogonić. Drugie miejsce przypadło dla Skarżyńskiego. Peleton przyprowadził Robert Radosz, który został triumfatorem klasyfikacji generalnej wyścigu.

Warto podkreślić doskonałą taktykę ekipy BDC Team, która odskakując od samego początku etapu, atakując praktycznie non stop zmęczyła rywali i odniosła kolejny triumf w wyścigu punktowanym przez UCI. Kolarze Dariusza Banaszka wygrali klasyfikacje: generalną oraz drużynową.

Szkoda, że kolarze niebieskich, którzy rządzą na krajowym podwórku, nie znaleźli uznania w oczach PZKol-u i zabrakło ich w składzie na rozpoczynający się jutro Tour de Pologne…

Pełne wyniki 4 etapu i końcowe klasyfikacje > tutaj

Andrzej

Foto: Andrzej Dyszyński – dziękujemy!