Voster Uniwheels

Zawodnicy Voster Uniwheels Adam Stachowiak i Mateusz Komar triumfowali w pierwszej edycji Międzynarodowego Wyścigu o Puchar Prezydenta Elbląga. Na podium stanął też Jarosław Rębiewski z Domin Sport.

Rywalizacja w Elblągu przebiegała w formie kryterium na rundach o długości 1200m. Poza wyścigiem głównym – elitą mężczyzn – ścigali się też juniorzy, juniorzy młodsi, młodzicy i żacy. Najmłodszą kategorię zdominowali młodzi kolarze WMKS Olsztyn – Oliwia Daszkiewicz i Maciej Ciżowski. Pozostałe wyścigi (poza elitą mężczyzn) padły łupem GKSu Cartusii – wśród młodzików: u dziewczyn triumfowała Edyta Marczak, a u chłopców Kacper Hoppa, wśród juniorów młodszych odpowiednio Natalia Śliwińska i Maksymilian Grzenkowicz oraz wśród juniorów Nikodem Grzenkowicz.

Najważniejszy punkt programu to z kolei zdecydowany sukces Voster Uniwheels. Punkty rozdzielali między sobą przede wszystkim Adam Stachowiak, Mateusz Komar (Voster Uniwheels) i Jarosław Rębiewski (Domin Sport), ale to para w białozielonych strojach zajęła dwa czołowe miejsca. Trzeci był Rębiewski, a czwarty najlepszy z orlików – Kamil Małecki z CCC Sprandi Polkowice.

Wyniki

Kategoria Elita (52 km)

1. STACHOWIAK Adam POL1989 UCI CONTINENTAL TEAM VOSTER UNIWH 57 pkt

2. KOMAR Mateusz POL1985 UCI CONTINENTAL TEAM VOSTER UNIWH 46 pkt

3. RĘBIEWSKI Jarosław POL1974 UCI CONTINENTAL TEAM DOMIN SPORT 31 pkt

4. * MAŁECKI Kamil POL1996 CCC SPRANDI POLKOWICE 9 pkt

5. NOWACZEK Mateusz POL1991 UCI CONTINENTAL TEAM VOSTER UNIWH 7 pkt

6. * MATUSIAK Sebastian POL1997 WMKS Olsztyn 4 pkt

7. GRABIS Mateusz POL1994 UCI CONTINENTAL TEAM VOSTER UNIWH 3 pkt

8. * KAISER Adrian POL1997 GKS CARTUSIA 1 pkt

9. KOSTECKI Patryk POL1993 UCI CONTINENTAL TEAM DOMIN SPORT 1 pkt

10. SOBIERAJ Przemysław POL1991 UCI CONTINENTAL TEAM VOSTER UNIWH 1 pkt

11. PODLASKI Michał POL1988 UCI CONTINENTAL TEAM VOSTER UNIWH

12. FRANCZAK Wojciech POL1993 UCI CONTINENTAL TEAM – TEAM HUROM

13. KUREK Adrian POL1988 CCC SPRANDI POLKOWICE

14.* SOWIŃSKI Artur POL1997 GKS CARTUSIA

15. * WEWIÓR Dominik POL1996 WMKS Olsztyn -1 okr.

* – orlik

Kategoria Junior (52 km)

1. GRZENKOWICZ Nikodem POL2000 GKS CARTUSIA 1 pkt

2. CHODAŃ Maciej POL2000 LKK ZM “WARMIA” BISKUPIEC

3. ŁYSAK Dawid POL2000 LKK ZM “WARMIA” BISKUPIEC -1 okr.

4. PRZYBYLSKI Dawid POL1999 LKK ZM “WARMIA” BISKUPIEC -1 okr.

5. WRÓBEL Michał POL2000 K.L.K.S. “LIDER” SZTUM -2 okr.

6. SZWABA Jan POL2000 GKS CARTUSIA -2 okr.

Kategoria Junior młodszy (26 km)

1. GRZENKOWICZ Maksymilian POL2002 GKS CARTUSIA 32 pkt

2. CHODAŃ Wiktor POL2002 LKK ZM “WARMIA” BISKUPIEC 28 pkt

3. RABIZO Filip POL2002 ALKS STAL INTERMAX HOUGE GRUDZIĄDZ 18 pkt

4. ORTMANN Szymon POL2001 GKS CARTUSIA 2 pkt

5. KRAKOWSKI Krystian POL2001 WADECKI BIKE ACADEMY ELBLĄG -1 okr.

6. MAMCZYŃSKI KACPER POL2002 WADECKI BIKE ACADEMY ELBLĄG -2 okr.

Kategoria Juniorka młodsza (19.5 km)

1. ŚLIWIŃSKA Natalia POL2002 GKS CARTUSIA 1 pkt

2. ZDUŃCZYK Agata POL2002 WMKS Olsztyn -1 okr.

Kategoria Młodzik (19.5 km)

1. HOPPA Kacper POL2004 GKS CARTUSIA 33 pkt

2. WYRZYKOWSKI Dominik POL2003 WMKS Olsztyn 22 pkt

3. BAŁDYGA Dawid POL2004 LKK ZM “WARMIA” BISKUPIEC 6 pkt

4. ŻELAZOWSKI Michał POL2004 WMKS Olsztyn 4 pkt

5. WOJCIECHOWSKI Jerzy POL2004 WMKS Olsztyn 1 pkt

7. GOŁĘBIEWSKI Konrad POL2003 WBA Elbląg

8. TENGOWSKI Mateusz POL2004 K.L.K.S. “LIDER” SZTUM

9. STAPEL Mateusz POL2003 UKS PRZYJAŹŃ Bartoszyce

10. WIĘCZKOWSKI Paweł POL2004 LKK ZM “WARMIA” BISKUPIEC 2 pkt -1 okr.

11. CHODAŃ Piotr POL2003 LKK ZM “WARMIA” BISKUPIEC -1 okr.

12. GOŁKIEWICZ Kacper POL2003 UKS PRZYJAŹŃ Bartoszyce -1 okr.

13. SKRZYPKOWSKI Jakub POL2004 GKS CARTUSIA -1 okr.

14. PŁOSKI Oliwier POL2004 LKK ZM “WARMIA” BISKUPIEC -1 okr.

15. BSDUREK Matthias POL2004 WMKS Olsztyn -1 okr.

16. SEGIEŃ Michał POL2004 WMKS Olsztyn -1 okr.

17. WYSOCKI Łukasz POL2004 K.L.K.S. “LIDER” SZTUM -1 okr.

18. WIŚNIEWSKI Kacper POL2004 WMKS Olsztyn -2 okr.

19. PIOTROWSKI Oskar POL2004 GKS CARTUSIA -2 okr.

20. LACHOWICZ Kacper POL2004 WBA Elbląg -2 okr.

Kategoria Młodziczka (9.1 km)

1. MARCZAK Edyta POL2003 GKS CARTUSIA

2. SZCZEPAŃSKA Wiktoria POL2004 LKK ZM “WARMIA” BISKUPIEC

3. PRUSIŃSKA Sara POL2003 LKK ZM “WARMIA” BISKUPIEC

4. RYBKIEWICZ Laura POL2004 LKK ZM “WARMIA” BISKUPIEC

5. SZCZEPAŃSKA Nikola POL2003 LKK ZM “WARMIA” BISKUPIEC

wyniki – wama-sport.pl