Czas na kolejne informacje z krajowego podwórka. Wczoraj nowe kontrakty z ekipą Voster ATS podpisali Adam Stachowiak, Mateusz Komar oraz Mateusz Grabis.

Cała trójka to zawodnicy, którzy od początku istnienia ekipy Voster stanowią o jej sile. Stachowiak to przede wszystkim solidny góral, który na najtrudniejszych trasach w kraju jest jednym z najlepszych zawodników. Komar to z kolei znakomity all-rounder, dysponujący zarówno solidnym finiszem, jak i przyzwoitą wytrzymałością w mniejszych górach. Grabis jest za to kolarzem świetnie odnajdującym się w roli pomocnika.

Naszym celem jest wzmocnienie składu z myślą o nowym sezonie, ale nie kompletne go zmienianie. Mateusz Komar to solidny zawodnik, który nie tylko nie zawodzi jako kolarz, ale także jako kapitan ekipy. Nie było więc mowy o tworzeniu składu bez niego. Adam Stachowiak miał w tym sezonie trochę pecha: nie omijały go kraksy, defekty i wszelkie dziwne sytuacje na trasie. Jednak na pewno udowadniał dobrą dyspozycję. Żartujemy, że limit pecha ma wyczerpany i czekamy na kolejny dobry sezon w jego wykonaniu. Pozytywnie w tym roku zaskoczył Mateusz Grabis, który musiał odnaleźć się nie tylko w roli pomocnika, ale i walczącego o zwycięstwa. Życiowe wyniki w Memoriale Henryka Łasaka i Pucharze Uzdrowisk Karpackich oraz Dookoła Rumunii zdecydowanie przemawiają za nim

– powiedział Mariusz Witecki.

Wcześniej nowy kontrakt z rozwijającym się zespołem trzeciej dywizji podpisał Sylwester Janiszewski.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments