fot. Voster ATS Team / Szymon Gruchalski

Po 22 latach przerwy do kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego powróciło Kryterium Asów! Jego pierwszym aktem była rywalizacja o Puchar Prezydenta Dąbrowy Górniczej, a ten w kategorii elity mężczyzn zgarnął Mateusz Grabis.

Łącznie w czwartkowy wieczór na Śląsku rozegrano 4 wyścigi. Najpierw do rywalizacji przystąpili mastersi i amatorzy, następnie dzieci, po czym rozpoczęły się zmagania połączonej elity kobiet, orliczek i juniorek. Na tę kategorię czekało 20 okrążeń o długości 1400 metrów każde, gdzie co rundę punktowały dwie panie (1. miejsce – 2 oczka, 2. lokata – 1 punkt), zaś co 5 pętli rozgrywano mocniej premiowany sprint (1. pozycja – 5 oczek, 2. – 3, 3. – 2, 4. – 1). Po wygraną sięgnęła Nikola Bajgerova (Force KCK Zlin), druga była Dorota Przęzak (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń), a trzecie miejsce zajęła Agata Flisz (Niezrzeszona). Najlepszą orliczką została Kamila Pastuszek (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń), wśród juniorek triumfowała Nataliia Safroniuk (Ukraina). Rywalizowało 13 pań.

O 19:30 w Strzemieszycach do rywalizacji przystąpili panowie. Na nich czekało aż 30 rund, a zwycięzcą okazał się być Mateusz Grabis (Voster ATS Team). Do końca rywalizował z nim 2. w zestawieniu Dawid Migas (KLTC Konin), zaś trzecią lokatę zajął Adam Kuś (Philippe Wagner Cycling). Najlepszym orlikiem był Karol Wawrzyniak (KS Pogoń Mostostal Puławy). Rywalizowało 32 panów.

Kryterium Asów o Puchar Prezydenta Dąbrowy Górniczej to było pierwsze z czterech zaplanowanych zmagań. Dziś kolarze przenieśli się do Katowic, gdzie rywalizować będą także jutro w ramach wyścigu będącego zarazem II Memoriałem Zygmunta Hanusika. Finał minicyklu to niedzielna rywalizacja na w Pszczynie w XIV Memoriale Braci Kazimierza i Stanisława Gazdów.

Poprzedni artykułTour de France 2022: Kolejne przypadki zakażenia Covid-19 w UAE Team Emirates
Następny artykułW nieznane – zapowiedź 13. etapu Tour de France 2022
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments