uae bennett tour de france 2022
Team UAE Emirates

Wirus cały czas nie opuszcza ekipy UAE Team Emirates. Tym razem za jego sprawą ze 109. edycją Tour de France musiał pożegnać się menedżer drużyny, Joxean Fernández Matxin.

Przypomnijmy, że wcześniej ze względu na pozytywne wyniki testu na obecność koronawirusa, wyścig zmuszeni byli opuścić pomocnicy Tadeja Pogačara: Vegard Stake Laengen i George Bennett. Z tego samego powodu do rywalizacji w Danii nie przystąpił również Matteo Trentin.

Z uwagi na dobre samopoczucie i niskie ryzyko zakaźności, pomimo pozytywnego wyniku testu swój udział w wyścigu mógł natomiast kontynuować Rafał Majka.

Teraz to ja muszę pożegnać się z głównym celem całego roku. Poprzedniej nocy uzyskałem pozytywny wynik testu na COVID-19, który przeprowadzony był w ramach wewnętrznej kontroli w naszej drużynie,

– napisał Joxean Fernández Matxin.

Menedżer drużyny UAE Team Emirates dodał również, że nie przestaje wierzyć w swoich zawodników, a wyścig cały czas trwa.

Ekipa z Emiratów kontynuuje 109. edycję Tour de France z sześcioma kolarzami. Najwyżej sklasyfikowanym z nich pozostaje zajmujący 2. miejsce Tadej Pogačar, którego strata do lidera, Jonasa Vingegaarda (Jumbo-Visma), wynosi 2:22.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
CoV19
CoV19

Co za hipokryzja, ktoś jest zakażony (dobrze że Rafał wciąż jedzie) ale się dobrze czuje to nie zaraża i może jechać dalej … A chwilę wcześniej cały świat zamykali …