Kolarz grupy BDC Robert Radosz zwyciężył w klasyfikacji generalnej Wyścigu Dookoła Mazowsza. Kolejne miejsca na podium zajęli Niemiec Rudiger Selig (Jenatec) oraz Krzysztof Jeżowski z grupy Bank BGŻ. Liderem BGŻ ProLigi pozostał Łukasz Bodnar z grupy CCC Polsat Polkowice.

Na starcie Wyścigu Dookoła Mazowsze stanęli kolarze czołowych polskich grup, a także ekipy zagraniczne z Czech, Słowacji, Holandii, Niemiec i Białorusi. W wyścigu wystartowało trzech kolarzy grupy CCC Polsat Polkowice, przygotowujących się do startu w Tour de Pologne. Lider BGŻ Proligi Łukasz Bodnar a także Mateusz Taciak i Błażej Janiaczyk przejechali dwa etapy, po których wycofali się, by odpocząć przed rozpoczynającym się w niedzielę wyścigiem Dookoła Polski.

Pierwszym liderem został Niemiec Andre Schulze z grupy CCC Polsat Polkowice, który wygrał rozpoczynający zawody prolog. Najlepszy z Polaków Marcin Sapa (Team BDC) zajął trzecie miejsce. Już pierwszy etap przyniósł selekcję, do mety samotnie dojechał Słowak Matej Jurco z zespołu Dukla Trentin pokonując finiszującego na czele 6-osobowej czołówki Niemca Rudigera Seliga (Jenatec) oraz Roberta Radosza (Team BDC). Drugi etap zakończył się finiszem z grupy, na którym dobrze zaprezentowali się Polacy. Zwyciężył świetnie dysponowany Robert Radosz przed Krzysztofem Jeżowskim (Team BGŻ) i Błażejem Janiaczykiem (CCC Polsat Polkowice). Kolejny etap to odważny i skuteczny atak dwójki młodzieżowców. Zwycięstwo odniósł Jarosław Kowalczyk (Wielkopolska) wyprzedzając na finiszu Piotra Kirpszę (Mostostal Puławy). Peleton ze stratą zaledwie czterech sekund przyprowadził Krzysztof Jeżowski.

Czwarty ostatni etap wygrał po samotnej ucieczce Mateusz Komar z grupy BDC, drugie miejsce zajął Wojciech Skarżyński z reprezentacji Wojska Polskiego a peleton na trzeciej pozycji przyprowadził Robert Radosz, który został zwycięzcą wyścigu. Kolarz grupy BDC zaledwie o jedną sekundę wyprzedził Niemca Rudigera Seliga oraz o trzy sekundy Krzysztofa Jeżowskiego.

Wyścig Dookoła Mazowsza nie przyniósł zmiany lidera BGŻ ProLigi, którym pozostał Łukasz Bodnar. Kolarz grupy CCC Polsat Polkowice nadal wyprzedza kolegów z zespołu Tomasza Marczyńskiego i Marka Rutkiewicza. Dalsze miejsce zajmują kolarze grupy BDC, na czwarte miejsce awansował Robert Radosz a tuż za nim jest jego kolega z zespołu Marcin Sapa.

Relacja z wyścigu Dookoła Mazowsza na antenie stacji TVP Sport wyemitowana zostanie w poniedziałek 1 sierpnia o godzinie 16:15.

Kolejnym wyścigiem z cyklu BGŻ ProLigi będzie Memoriał Henryka Łasaka rozegrany w dniu 13 sierpnia, który zapoczątkuje cykl trzech kolejnych klasyków.