Jarosław Kowalczyk (Wielkopolska Regionalna) pokonując współtowarzysza ucieczki Piotra Kirpszę (Mostostal Puławy) i finiszującego z peletonu Krzysztofa Jeżowskiego (Team BGŻ), wygrał 3 etap Wyścigu Dookoła Mazowsza. Nowym liderem został Rudiger Selig (Jenatec).

Piątkowy etap ze Zwolenia do Szydłowca to, w przeciwieństwie do poprzednich, lekko pofałdowany odcinek. Była szansa, że do mety dojedzie ucieczka. Dystans 162 kilometry. Jak później okazało się, próba zakończyła się powodzeniem.

Od startu, wielu zawodników miało chęć na atak. W akcjach widzieliśmy: Jakuba Komara (Legia-Felt), Wojciecha Wręgę (Aktio Group Mostostal Puławy), Dariusza Rudnickiego (BDC Team), Jarosława Rębiewskiego (BGŻ), Mateja Vysnę (Dukla Trencin), Mateusza Majdanika (Wielkopolska) i Marcela Ternovseka (Tusnad). Na czele było widać również koszulki CCC Polsat Polkowice.

Wreszcie, na czele wykrystalizowała się dwójka w składzie: Piotr Kirpsza (Aktio Group Mostostal Puławy) oraz Jarosław Kowalczyk (Wielkopolska), który doskoczył do niego po kilku kilometrach.

Duet miał dwie minuty przewagi. Młodzi kolarze potrafili to wykorzystać i na metę pierwszy wpadł Kowalczyk, który miał niewielką przewagę nad Kirpszą. Peleton przyprowadził Krzysztof Jeżowski (Bank BGŻ). Czwarty przyjechał Robert Radosz (BDC Team).

Nowym liderem został Rudiger Selig (Jenatec).

Wyniki 3 etapu:

1 107 POL19890423* KOWALCZYK Jarosław WIELKOPOLSKA REGIONALNA 3 45 48
2 93 POL19890527* KIRPSZA Piotr AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁ 0 00 00
3 32 POL19750830 #JEŻOWSKI Krzysztof BGŻ TEAM 0 00 04
4 72 GER19890219* SELIG Rudiger JENATEC-CYCLING 0 00 04
5 14 POL19750708 #RADOSZ Robert BDC TEAM 0 00 04
6 82 NED19870930 ESSINK Leon KANJERS VOOR KANJERS CYCL 0 00 04
7 2 POL19790609 #CICHOSZ Marek LEGIA FELT 0 00 04
8 92 POL19870222 KRAJEWSKI Piotr AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁ 0 00 04
9 91 POL19771223 WADECKI Adam AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁ 0 00 04
10 16 POL19810628 #RUDNICKI Dariusz BDC TEAM 0 00 04
11 64 BLR19920605* SURAVETS Dzmitry BIELARUS / BIAŁORUŚ 0 00 04
12 77 GER19900821* PACHALE Chris JENATEC-CYCLING 0 00 04
13 74 GER19910926* BAUER Sascha JENATEC-CYCLING 0 00 04
14 83 NED19901214* HOUWERS Bor KANJERS VOOR KANJERS CYCL 0 00 04
15 76 GER19911022* LIEBENOW Constantin JENATEC-CYCLING 0 00 04
16 8 POL19900621*#WOŻNICKI Mariusz LEGIA FELT 0 00 04
17 118 POL19900808* KRZYWANIA Paweł WARMIA I MAZURY REGIONAL 0 00 04
18 103 POL19910426* PSZCZOLARSKI Wojciech WIELKOPOLSKA REGIONALNA 0 00 04
19 46 POL19830203 SMOLEŃ Tomasz CCC POLSAT POLKOWICE 0 00 04
20 84 NED19860915 JANSSEN Marc KANJERS VOOR KANJERS CYCL 0 00 04
21 133 SVK19840808 JURCO Matej DUKLA TRENCIN 0 00 04
22 21 POL19871123 #KOŁAKOWSKI Dariusz REPR. WOJSKA POLSKIEGO 0 00 04
23 123 SLO19870218 TERNOVSEK Marcel TUSNAD CYCLING TEAM 0 00 04
24 12 POL19840729 #WALCZAK Damian BDC TEAM 0 00 04
25 97 POL19920918* FOLTYN Jakub AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁ 0 00 04
26 104 POL19910913* MAJDANIK Mateusz WIELKOPOLSKA REGIONALNA 0 00 04
27 112 POL19900805* KLIMCZYK Dawid WARMIA I MAZURY REGIONAL 0 00 04
28 36 POL19880211 #CZAJKOWSKI Konrad BGŻ TEAM 0 00 04
29 96 POL19920130* HABA Grzegorz AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁ 0 00 04
30 117 RUS19880314 FADEEV Aleksander WARMIA I MAZURY REGIONAL 0 00 04
31 106 POL19910622* BARTKIEWICZ Dorian WIELKOPOLSKA REGIONALNA 0 00 04
32 5 POL19860618 #MODZELEWSKI Łukasz LEGIA FELT 0 00 04
33 47 POL19770623 KIENDYŚ Tomasz CCC POLSAT POLKOWICE 0 00 04
34 128 ROU19920323* SEBESTYEN Szabolcs TUSNAD CYCLING TEAM 0 00 04
35 81 NED19920923* ESSCHERT V.D. Daan KANJERS VOOR KANJERS CYCL 0 00 04
36 48 POL19810510 WITECKI Mariusz CCC POLSAT POLKOWICE 0 00 04
37 102 POL19900208* SÓJKA Kornel WIELKOPOLSKA REGIONALNA 0 00 04
38 34 POL19770223 #LISOWICZ Tomasz BGŻ TEAM 0 00 04
39 11 POL19841017 #ZIÓŁKOWSKI Wojciech BDC TEAM 0 00 04
40 87 NED19910305* STRONKS Ivo KANJERS VOOR KANJERS CYCL 0 00 04
41 116 RUS19910504* BELKIN Vladimir WARMIA I MAZURY REGIONAL 0 00 04
42 65 BLR19910103* SHAMSONAU Yauheni BIELARUS / BIAŁORUŚ 0 00 04
43 114 POL19910926* SOBIERAJ Przemysław WARMIA I MAZURY REGIONAL 0 00 04
44 33 POL19740227 #RĘBIEWSKI Jarosław BGŻ TEAM 0 00 04
45 4 POL19850718 #KOMAR Jakub LEGIA FELT 0 00 04
46 38 POL19830218 #DETKO Artur BGŻ TEAM 0 00 04
47 95 POL19910808* WRĘGA Wojciech AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁ 0 00 04
48 18 POL19850718 #KOMAR Mateusz BDC TEAM 0 00 04
49 136 SVK19721104 NAGY Robert DUKLA TRENCIN 0 00 04
50 17 POL19720622 #BARANOWSKI Dariusz BDC TEAM 0 00 04
51 105 POL19911108* PAC Paweł WIELKOPOLSKA REGIONALNA 0 00 04
52 37 POL19890331*#SZTOBRYN Piotr BGŻ TEAM 0 00 04
53 121 ROU19760728 NOVAK Carol GeorgTUSNAD CYCLING TEAM 0 00 04
54 15 POL19760210 #SAPA Marcin BDC TEAM 0 00 04
55 134 SVK19880708 VYSNA Matej DUKLA TRENCIN 0 00 04
56 98 POL19900107* MIGDOŁ Kamil AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁ 0 00 04
57 131 SVK19870916 TYBOR Patrik DUKLA TRENCIN 0 00 04
58 23 POL19920706* KORDUS Adam REPR. WOJSKA POLSKIEGO 0 00 04
59 78 GER19720630 SCHOLZ Timo JENATEC-CYCLING 0 00 04
60 1 POL19891128*#ANTKOWIAK Piotr LEGIA FELT 0 00 04
61 73 GER19891126* AMPLER Rick JENATEC-CYCLING 0 00 04
62 75 GER19890422* KENZLER Arne JENATEC-CYCLING 0 00 04
63 19 POL19890222*#ZIEMKA Łukasz BDC TEAM 0 00 04
64 35 POL19881104 #URBANOWSKI Marcin BGŻ TEAM 0 00 04
65 124 MDA19880307 CIOBAN Sergiu TUSNAD CYCLING TEAM 0 00 04
66 135 SVK19920818* BERES Stanislav DUKLA TRENCIN 0 00 04
67 99 POL19910321* KIRPSZA Jacek AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁ 0 00 04
68 31 POL19670116 #ROMANIK Radosław BGŻ TEAM 0 00 04
69 86 NED19880504 OLIEMAN Mark KANJERS VOOR KANJERS CYCL 0 00 04
70 62 BLR19911121* HOLUBEU Andrei BIELARUS / BIAŁORUŚ 0 00 04
71 6 POL19920103*#SKRZESZEWSKI Jakub LEGIA FELT 0 00 04
72 61 BLR19851113 LISOUSKI Aliaksandr BIELARUS / BIAŁORUŚ 0 00 04
73 127 ESP19850616 DOMINGUEZ Daniel TUSNAD CYCLING TEAM 0 00 04
74 125 MDA19880305 BRAICO Alexander TUSNAD CYCLING TEAM 0 00 04
75 22 POL19810401 #WIESIAK Mariusz REPR. WOJSKA POLSKIEGO 0 00 04
76 26 POL19890422* SKARŻYŃSKI Wojciech REPR. WOJSKA POLSKIEGO 0 00 04
77 122 BUL19850803 GEORGIEV Georgi TUSNAD CYCLING TEAM 0 00 04
78 113 POL19910511* GROCHOWSKI Bartosz WARMIA I MAZURY REGIONAL 0 00 04
79 101 POL19910809* MARCINIAK Adrian WIELKOPOLSKA REGIONALNA 0 01 15
80 115 POL19910226* TROJGA Jacek WARMIA I MAZURY REGIONAL 0 00 04
81 79 GER19900623* WLSLEBEN Max JENATEC-CYCLING 0 00 04
82 85 NED19880821 KWELDAM Nick KANJERS VOOR KANJERS CYCL 0 00 04
83 66 BLR19900811* ARTSIMOVICH Siarhei BIELARUS / BIAŁORUŚ 0 00 04
84 63 BLR19920408* ANTONAU Aliaksandr BIELARUS / BIAŁORUŚ 0 00 04
85 43 POL19880124 JANISZEWSKI Sylwester CCC POLSAT POLKOWICE 0 00 04
86 132 SVK19890731* MAHDAR Martin DUKLA TRENCIN 0 00 04
24 POL19910525*#TOMASZEWSKI Konrad nie wystartował/DNS
25 POL19910213*#ŚWIĄTEK Radosław nie wystartował/DNS
41 POL19820510 BODNAR Łukasz nie wystartował/DNS
42 POL19830127 JANIACZYK Błażej nie wystartował/DNS
44 POL19840619 TACIAK Mateusz nie wystartował/DNS
7 POL19920203*#PIWOWSKI Łukasz wycofany/abandone/DNF
126 ROU19920325* LAZAR Nandor wycofany/abandone/DNF 

Klasyfikacja generalna po 3. etapie: 

1 72 GER19890219* SELIG Rudiger JENATEC-CYCLING 12 26 45 5
2 32 POL19750830 #JEŻOWSKI Krzysztof BGŻ TEAM 0 00 02 9
3 14 POL19750708 #RADOSZ Robert BDC TEAM 0 00 03 1
4 133 SVK19840808 JURCO Matej DUKLA TRENCIN 0 00 08
5 47 POL19770623 KIENDYŚ Tomasz CCC POLSAT POLKOWICE 0 00 20 1
6 85 NED19880821 KWELDAM Nick KANJERS VOOR KANJERS CYCL 0 00 24
7 5 POL19860618 #MODZELEWSKI Łukasz LEGIA FELT 0 00 28
8 121 ROU19760728 NOVAK Carol GeorgTUSNAD CYCLING TEAM 0 01 09
9 11 POL19841017 #ZIÓŁKOWSKI Wojciech BDC TEAM 0 04 31
10 34 POL19770223 #LISOWICZ Tomasz BGŻ TEAM 0 04 33
11 48 POL19810510 WITECKI Mariusz CCC POLSAT POLKOWICE 0 04 33
12 12 POL19840729 #WALCZAK Damian BDC TEAM 0 04 34
13 16 POL19810628 #RUDNICKI Dariusz BDC TEAM 0 04 34
14 38 POL19830218 #DETKO Artur BGŻ TEAM 0 04 35
15 33 POL19740227 #RĘBIEWSKI Jarosław BGŻ TEAM 0 04 35
16 117 RUS19880314 FADEEV Aleksander WARMIA I MAZURY REGIONAL 0 04 36
17 76 GER19911022* LIEBENOW Constantin JENATEC-CYCLING 0 04 38
18 73 GER19891126* AMPLER Rick JENATEC-CYCLING 0 04 38
19 86 NED19880504 OLIEMAN Mark KANJERS VOOR KANJERS CYCL 0 04 41
20 99 POL19910321* KIRPSZA Jacek AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁ 0 04 44
21 1 POL19891128*#ANTKOWIAK Piotr LEGIA FELT 0 04 44
22 2 POL19790609 #CICHOSZ Marek LEGIA FELT 0 04 45
23 91 POL19771223 WADECKI Adam AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁ 0 04 46
24 107 POL19890423* KOWALCZYK Jarosław WIELKOPOLSKA REGIONALNA 0 16 58 10
25 15 POL19760210 #SAPA Marcin BDC TEAM 0 17 04
26 46 POL19830203 SMOLEŃ Tomasz CCC POLSAT POLKOWICE 0 17 08
27 93 POL19890527* KIRPSZA Piotr AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁ 0 17 09 6
28 87 NED19910305* STRONKS Ivo KANJERS VOOR KANJERS CYCL 0 17 09
29 95 POL19910808* WRĘGA Wojciech AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁ 0 17 12
30 65 BLR19910103* SHAMSONAU Yauheni BIELARUS / BIAŁORUŚ 0 17 13
31 131 SVK19870916 TYBOR Patrik DUKLA TRENCIN 0 17 13
32 17 POL19720622 #BARANOWSKI Dariusz BDC TEAM 0 17 13
33 102 POL19900208* SÓJKA Kornel WIELKOPOLSKA REGIONALNA 0 17 13
34 43 POL19880124 JANISZEWSKI Sylwester CCC POLSAT POLKOWICE 0 17 13
35 62 BLR19911121* HOLUBEU Andrei BIELARUS / BIAŁORUŚ 0 17 14
36 26 POL19890422* SKARŻYŃSKI Wojciech REPR. WOJSKA POLSKIEGO 0 17 14
37 124 MDA19880307 CIOBAN Sergiu TUSNAD CYCLING TEAM 0 17 14
38 82 NED19870930 ESSINK Leon KANJERS VOOR KANJERS CYCL 0 17 15
39 4 POL19850718 #KOMAR Jakub LEGIA FELT 0 17 15
40 96 POL19920130* HABA Grzegorz AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁ 0 17 16
41 81 NED19920923* ESSCHERT V.D. Daan KANJERS VOOR KANJERS CYCL 0 17 16
42 103 POL19910426* PSZCZOLARSKI Wojciech WIELKOPOLSKA REGIONALNA 0 17 16
43 36 POL19880211 #CZAJKOWSKI Konrad BGŻ TEAM 0 17 16
44 63 BLR19920408* ANTONAU Aliaksandr BIELARUS / BIAŁORUŚ 0 17 16
45 127 ESP19850616 DOMINGUEZ Daniel TUSNAD CYCLING TEAM 0 17 16
46 92 POL19870222 KRAJEWSKI Piotr AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁ 0 17 16
47 35 POL19881104 #URBANOWSKI Marcin BGŻ TEAM 0 17 16
48 105 POL19911108* PAC Paweł WIELKOPOLSKA REGIONALNA 0 17 17
49 64 BLR19920605* SURAVETS Dzmitry BIELARUS / BIAŁORUŚ 0 17 17
50 74 GER19910926* BAUER Sascha JENATEC-CYCLING 0 17 17
51 136 SVK19721104 NAGY Robert DUKLA TRENCIN 0 17 18
52 22 POL19810401 #WIESIAK Mariusz REPR. WOJSKA POLSKIEGO 0 17 18
53 104 POL19910913* MAJDANIK Mateusz WIELKOPOLSKA REGIONALNA 0 17 18
54 79 GER19900623* WLSLEBEN Max JENATEC-CYCLING 0 17 18
55 135 SVK19920818* BERES Stanislav DUKLA TRENCIN 0 17 19
56 75 GER19890422* KENZLER Arne JENATEC-CYCLING 0 17 19
57 66 BLR19900811* ARTSIMOVICH Siarhei BIELARUS / BIAŁORUŚ 0 17 19
58 113 POL19910511* GROCHOWSKI Bartosz WARMIA I MAZURY REGIONAL 0 17 19
59 19 POL19890222*#ZIEMKA Łukasz BDC TEAM 0 17 19
60 8 POL19900621*#WOŻNICKI Mariusz LEGIA FELT 0 17 20
61 21 POL19871123 #KOŁAKOWSKI Dariusz REPR. WOJSKA POLSKIEGO 0 17 20
62 125 MDA19880305 BRAICO Alexander TUSNAD CYCLING TEAM 0 17 20
63 114 POL19910926* SOBIERAJ Przemysław WARMIA I MAZURY REGIONAL 0 17 21
64 132 SVK19890731* MAHDAR Martin DUKLA TRENCIN 0 17 22
65 83 NED19901214* HOUWERS Bor KANJERS VOOR KANJERS CYCL 0 17 22
66 97 POL19920918* FOLTYN Jakub AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁ 0 17 22
67 123 SLO19870218 TERNOVSEK Marcel TUSNAD CYCLING TEAM 0 17 23
68 78 GER19720630 SCHOLZ Timo JENATEC-CYCLING 0 17 23
69 134 SVK19880708 VYSNA Matej DUKLA TRENCIN 0 17 24
70 31 POL19670116 #ROMANIK Radosław BGŻ TEAM 0 17 24
71 77 GER19900821* PACHALE Chris JENATEC-CYCLING 0 17 24
72 118 POL19900808* KRZYWANIA Paweł WARMIA I MAZURY REGIONAL 0 17 24
73 6 POL19920103*#SKRZESZEWSKI Jakub LEGIA FELT 0 17 26
74 128 ROU19920323* SEBESTYEN Szabolcs TUSNAD CYCLING TEAM 0 17 26
75 23 POL19920706* KORDUS Adam REPR. WOJSKA POLSKIEGO 0 17 28
76 98 POL19900107* MIGDOŁ Kamil AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁ 0 17 28
77 115 POL19910226* TROJGA Jacek WARMIA I MAZURY REGIONAL 0 17 32
78 112 POL19900805* KLIMCZYK Dawid WARMIA I MAZURY REGIONAL 0 17 37
79 116 RUS19910504* BELKIN Vladimir WARMIA I MAZURY REGIONAL 0 18 09
80 37 POL19890331*#SZTOBRYN Piotr BGŻ TEAM 0 18 40
81 101 POL19910809* MARCINIAK Adrian WIELKOPOLSKA REGIONALNA 0 19 18
82 18 POL19850718 #KOMAR Mateusz BDC TEAM 0 19 59
83 122 BUL19850803 GEORGIEV Georgi TUSNAD CYCLING TEAM 0 20 11
84 106 POL19910622* BARTKIEWICZ Dorian WIELKOPOLSKA REGIONALNA 0 22 38
85 84 NED19860915 JANSSEN Marc KANJERS VOOR KANJERS CYCL 0 22 40
86 61 BLR19851113 LISOUSKI Aliaksandr BIELARUS / BIAŁORUŚ 0 22 40

Foto: Andrzej Dyszyński