Robert Radosz, odniósł drugie w sezonie, zwycięstwo zaliczane do cyklu UCI Europe Tour. Kolarz BDC Team wygrał 2. etap wyścigu „Dookoła Mazowsza” oraz został jego nowym liderem! Etap poświęcony był Markowi Łuczyńskiemu.

Trzeci dzień ścigania w wyścigu, to etap wokół Kozienic, gdzie barwny peleton przejechał 3 małe i 4 duże rundy. W sumie 163 kilometry. Start i meta tradycyjnie już przy kozienickiej pływalni.

Od startu wielu zawodników chciało oderwać się od reszty stawki. Pierwszą ucieczką była trójka młodych zawodników, czyli: Grzegorz Haba i Piotra Kirpsza (obaj Aktio Group Mostostal Puławy) i Dorian Bartkiewicz (Wielkopolska). Trójka wypracowała ponad 1 minutę przewagi i przed powrotem do peletonu, zdążyła rozegrać między sobą górską premię, która padła łupem 19-letniego Haby.

Następną dłuższą akcja była ta w której jechali: Piotr Krajewski (Aktio Group Mostostal Puławy), Mariusz Wiesiak (Wojsko Polskie), Mateusz Komar (BDC Team) oraz Jarosław Kowalczyk (Wielkopolska). Czwórka wypracowała sobie ponad 2 minuty przewagi i zgarniała punkty na poszczególnych premiach. Peleton jednak kontrolował dystans do czołówki. Ich przygoda z odjazdem zakończyła się na około 20 kilometrów przed końcem.

Kontrataku próbował jeszcze Marcin Sapa (BDC Team), Jakub Komar (Legia-Felt), Adam Kordus (Wojsko Polskie), Tomasz Lisowicz (BGŻ) i Daniel Dominguez (Tusnad Cycling), Dariusz Baranowski (BDC Team), jednak o wszystkim zadecydował sprint z większej grupy.

Najlepiej finiszował 36-letni Robert Radosz (BDC Team), który pokonał Krzysztofa Jeżowskiego (Bank BGŻ Team) oraz Błażeja Janiaczyka (CCC Polsat Polkowice).

Popularny „Dexter” został nowym liderem Międzynarodowego Wyścigu „Dookoła Mazowsza”.