Mehdi Sohrabi (Tabriz Petrochemical Team), po skutecznym finiszu z ucieczki został triumfatorem 7. etapu Tour de Qinghai Lake. W generalce niedoszło do większych zmian.

7. dzień rywalizacji w Chinach to 170 kilometrowy odcinek z Qilian do Menyuan. Kolarze nie ociągali się na trasie, uzyskując na mecie przeciętną 45.7 km/h. Spowodowała to masa ataków, które towarzyszyły przez cały przebieg rywalizacji. Swojej szansy, próbował m.in. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice). Niestety próby Polaka nie powiodły się.

Na mecie jako pierwsza, zameldowała się 4-osobowa grupka, z której najszybciej finiszował Irańczyk Sohrabi. Drugie miejsce dla Matija Kvasina (Loborika Favorit Team), trzeci był Estifanos Kebede Gebresilassie (Marco Polo Cycling Team). Peleton ze stratą 28 sekund przyprowadził Sacha Modolo (Colnago CSF-Inox). Błażej Janiaczyk (CCC Polsat Polkowice) był 16.

W generalce, Gregor Gazvoda (Perutnina-Ptuj) ma 4 sekundy nad Dmitrym Gruzevem (Reprezentacja Kazachstanu) oraz 1 minutę i 2 sekundy nad Mateuszem Taciakiem (CCC Polsat Polkowice).

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments