Rico Rogers (Giant Kenda Cycling Team), jako pierwszy przekroczył linię mety 8. etapu Tour de Qinghai Lake. Na czwartej pozycji finiszował Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice). Żółta koszulka nadal na piersiach Gregora Gazvody (Perutnina Ptuj).

Ósmy dzień rywalizacji na chińskich szosach to aż 239.2km z Xining do Lanzhou. O zwycięstwo na najdłuższym etapie wyścigu walczyli sprinterzy.

Najlepszy okazał się Nowozelandczyk, Rico Rogers. 33-latek pokonał 42-letniego Jana Kirsipuu (Champion System). Trzecia pozycja przypadła dla 35-letniego Yuriy Metlushenki (Reprezentacja Ukrainy). W mocno doświadczonym towarzystwie, odnalazł się 23-letni Janiszewski, który zajął 4. pozycję. 15 był Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice).

W klasyfikacji generalnej, Gazvoda ma 4 sekundy nad Dmitrym Gruzdevem (Reprezentacja Kazachstanu). Trzeci Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice), do lidera traci 1 minutę i 2 sekundy.

Jutro ostatni 94 kilometrowy etap na rundach w Lanzhou.

Poprzedni artykułVendée U rządzi w Tour de la Dordogne. Kurek 4 na czas.
Następny artykułRui Costa triumfuje na 8 etapie Tour de France. Liderem nadal Hushovd. Zobacz to!