fot. Voster ATS Team

Sylwester Janiszewski, który w ostatnich latach reprezentował barwy ekipy Voster ATS Team, poinformował o zakończeniu zawodowej kariery. Przez kilkanaście sezonów ścigania w elicie, odniósł on osiem zwycięstw w wyścigach z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Były kolarz Voster ATS Team – Sylwester Janiszewski – za pośrednictwem Facebooka przekazał, że rok 2021 był ostatnim sezonem jego zawodowej kariery, która rozpoczęła się 14 lat temu. Wtedy zawodnik urodzony w Słubicach podpisał kontrakt z Legią Warszawa. Następnie reprezentował takie zespoły, jak CCC Polsat Polkowice, Wibatech Fuji oraz wspomniany wcześniej Voster ATS Team.

Sam zawodnik obliczył, że w karierze 42 razy meldował się na podium wyścigów UCI – ośmiokrotnie stawał na jego najwyższym stopniu. W swoim palmares Sylwester Janiszewski ma między innymi etapy takich wyścigów, jak Belgrade Banjaluka, Bałtyk – Karkonosze Tour, Szlakiem Grodów Piastowskich czy Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków, gdzie triumfował też w klasyfikacji generalnej. Były kolarz Voster ATS Team dwukrotnie zajmował trzecie miejsce w mistrzostwach Polski elity na szosie, a trzykrotnie stawał na podium krajowego czempionatu orlików w kolarstwie przełajowym.

W ostatnim sezonie swojej zawodowej kariery, Sylwester Janiszewski meldował się w czołówkach etapów takich wyścigów, jak Istrian Spring Trophy, Małopolski Wyścig Górski czy Tour of South Bohemia. Jak dotąd 34-latek nie zdradził, czym zajmie się na kolarskiej emeryturze.

Poniżej zamieszczamy wpis Sylwestra Janiszewskiego, opublikowany na jego stronie na Facebooku:

Poprzedni artykułAlbert Achterhes Profronde van Drenthe 2022: Dries Van Gestel po ataku w końcówce
Następny artykułParyż-Nicea 2022: Wypowiedzi bohaterów ostatniego etapu
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments