fot. Voster ATS Team

Sylwester Janiszewski po 3 latach spędzonych w drużynie Voster ATS Team kończy swoją przygodę z formacją Mariusza Witeckiego. Jego losy póki co nie są znane.

Popularny Fifek w zawodowym peletonie jest obecny od 2008 roku. Wówczas jako zawodnik Legii dał się poznać jako dobry sprinter. Po 2 latach zapracował na transfer do prokontynentalnego CCC – Polsat – Polkowice, gdzie jeździł aż do swojej wpadki dopingowej z połowy 2012 roku.

Do peletonu wrócił w sezonie 2015 jako kolarz Wibatech Fuji i szybko wygrał jeden z etapów Szlakiem Grodòw Piastowskich. Było to jego pierwsze z 8 zwycięstw w wyścigach pod banderą UCI. W formacji Wiesława Ciasnochy zakotwiczył aż do końca 2018 roku, skąd trafił do Voster ATS Teamu. To w tym ostatnim odniósł swój jedyny zawodowy triumf – jego łupem przed rokiem padł ostatni odcinek Belgrade Banjaluka.

Na ten moment nie znamy dalszej przyszłości Sylwestra Janiszewskiego. 33-latek jest już na tym etapie kariery, że nie zdziwi nas zarówno jej kontynuacja, jak i odwieszenie roweru na hak i powiedzenie sobie pas.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments