Yann Moritz (Vendée U)  wygrał 2. etap wyścigu Tour de la Dordogne – jazdę indywidualną na czas. Czwarty rezultat wykręcił nasz rodak, Adrian Kurek (Océance Cycle Poitevin).

Zawodnicy rywalizowali na 10 kilometrowej trasie w Mensignac. Najszybciej, dystans pokonał kolarz amatorskiej drużyny Teamu Europcar, Yann Moritz. 23-latek dokonał tego w czasie 12’50.31. Drugi Joseph Cooper (Côtes d’Armor-Marie Morin) stracił do niego zaledwie 49 setnych sekundy! Na trzeciej pozycji ze stratą 5s znalazł się lider wyścigu, Angelo Tulik (Vendée U). 21-latek podpisał już na przyszły sezon kontrakt z ekipą Team Europcar.

7. kolarz Mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas, Adrian Kurek uplasował się na 4. pozycji ze stratą 7 sekund do zwycięzcy.

W klasyfikacji generalnej Tulik ma 39 sekund przewagi nad drugim Yannem Durand (Martigues SC). Trzeci ze stratą 40 sekund jest  Fabien Fraissignes (GSC Blagnac). 23-letni Kurek awansował na 7. pozycję. Michał Olejnik (USSA Pavilly Barentin) spadł na 8. lokatę.

72. pozycję zajmuje Adrian Karpiuk (Team Vulco – Vélo Club Vaulx en Vélin), Piotr Polus (Océane Cycle Poitevin) jest 90., Marcin Ślęzak (US Montuban) 95.

Poprzedni artykułZapowiedź 8 etapu Tour de France 2011
Następny artykułTdQL: Nowozelandczyk wygrywa najdłuższy etap. Janiszewski na 4 pozycji.