fot. Grzegorz Trzpil

Mazowsze Serce Polski Team kontynuuje kampanię zagranicznych startów. Już 16 września polska drużyna stanie na starcie etapowego wyścigu Tour de Slovaquie (2.1), na którym będzie miała okazja zmierzyć się z sześcioma ekipami World Tour.

Po bardzo udanych występach na Bałkanach, drużyna Mazowsze Serce Polski Team w siedmioosobowym składzie rozpocznie walkę w wyścigu Tour de Slovaquie. Zmagania składają się z pięciu etapów, kolarze rozpoczną w Żylinie, a zakończą w miejscowości Skalica.

Kierownictwo drużyny delegowało na wyścig siedmiu kolarzy, szybkich – Adriana, Alana oraz Norberta Banaszków, „lokomotywy” w postaci Adriana Kurka i Daniela Staniszewskiego oraz dwójkę wszechstronnych kolarzy – Pawła Bernasa oraz Jakuba Kaczmarka.

„Jedziemy głównie po doświadczenie, ale jak będziemy mieć trochę szczęścia to także po dobry wynik. Wyścig dobrze obsadzony, ale to nas motywuje. Planem jest zabieranie się do ucieczek już od startu, z nadzieją, że któraś z nich dojedzie. Dodatkowo liczę na dobrą czasówkę w wykonaniu Adriana Kurka, Pawła Bernasa, Adriana Banaszka czy Kuby Kaczmarka”

– komentował przez wyścigiem dyrektor drużyny, Dariusz Banaszek

„Jeżeli przyjedzie grupa to oczywiście naszym wariantem jest Alan, na którego będziemy pracować. Liderem drużyny będzie Kuba Kaczmarek, który utrzymuje dobrą dyspozycję, a czarnym koniem i zarazem wolnym strzelcem będzie Paweł „Sokrates” Bernas”

– dodał.

Oprócz drużyny z Mazowsza na starcie staną drużyny z najwyższej światowej dywizji jak: Deceninick Quick-Step, Bora-hansgrohe, Team Sunweb, Cofidis, Israel StartUP-Nation oraz CCC Team.

Skład Drużyny Mazowsze Serce Polski Team na Tour de Slovaquie
(16-19.09): Paweł Bernas, Jakub Kaczmarek, Alan Banaszek, Norbert
Banaszek, Adrian Banaszek, Daniel Staniszewski oraz Adrian Kurek.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments