Nowy zawodnik Team Europcar (od przyszłego sezonu), Angelo Tulik (Vendée U) okazał się najlepszy na 1. etapie wyścigu Tour de la Dordogne. Na trzeciej pozycji zameldował się Michał Olejnik (USSA Pavilly Barentin).

Pierwszy etap z miejscowości Vignes do Bergerac o długości 163 kilometrów, zakończył się finiszem z ucieczki, w której znalazł się nasz Michał Olejnik. Najszybszy okazał się 21-letni Tulik. Kolarz amatorskiej drużyny Teamu Europcar, pokonał Fabiena Fraissignesa (GSC Blagnac) oraz 31-letniego Olejnika. W walce o 10. miejsce, peleton ze stratą 51 sekund przyprowadził Estończyk Alo Jakin (CC Villeneuve ST Germain).

Adrian Kurek (Oceane Cycle Poitevin) był 28, Adrian Karpiuk (Team Vulco – Vélo Club Vaulx en Vélin) 53, pozycję za nim przyjechał Piotr Polus (Oceane Cycle Poitevin), 73 był Marcin Ślęzak (US Montuban), a 136 był 19-letni Maciej Stanowicz (Occitane Cyclisme formation).