Sacha Modolo (Colnago – CSF Inox), pokonując na 5. etapie wyścigu Tour de Qinghai Lake Mateusza Taciaka (CCC Polsat Polkowice), sięgnął po pierwsze zwycięstwo w sezonie. Liderem pozostał Gregor Gazvoda (Perutnina-Ptuj).

5. odcinek liczył sobie 123 kilometry, z miejscowości Xihaizhen do Mole Town,Qilian. Na ostatnich kilometrach, czujnie zachował się Mateusz Taciak, który zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Polak zabrał się w akcję, która dojechała do mety. Najszybciej finiszował młody Włoch Modolo, pokonując naszego zawodnika. Trzeci był Volodymyr Bileka (Amore & Vita). Grupkę pościgową, ze stratą 5. sekund, przyprowadził Mariusz Witecki, zajmując 13. miejsce. W tej grupie przyjechał również lider wyścigu, Gazvoda.

W klasyfikacji generalnej, Słoweniec ma 4 sekundy nad Dmitrym Gruzdevem (Reprezentacja Kazachstanu). Taciak do lidera traci minutę i 2 sekundy. Marek Rutkiewicz utrzymał 11. miejsce, Witecki awansował na 17. pozycję.