Foto: ŠKODA Tour Luxembourg

Doświadczony włoski sprinter zamieni drużynę Alepcin-Fenix na krajową ekipę, również drugiej dywizji, czyli Bardiani-CSF-Faizanè. 34-latek podpisał roczną umowę, kończąc tym samym swoją dwuletnią przygodę z belgijską formacją. 

Sacha w swojej długiej, dwunastoletniej, karierze odniósł już 47 zawodowych zwycięstw. Ostatnim z nich jest etap tegorocznego wyścigu Dookoła Luksemburgu. Za największe sukcesy Włocha można uznać dwie etapowe zdobycze podczas Giro d’Italia w 2015 roku. Sprinter z Półwyspu Apenińskiego ma w swoim palmarès również triumf w Tour de Pologne, a konkretniej na etapie z metą w Katowicach z sezonu 2017. Oto co sam zainteresowany miał do powiedzenia o tym ruchu:

Odniosłem w barwach tej drużyny połowę swoich wygranych. Kiedy Bruno Reverberi (menadżer Bardiani) do mnie zadzwonił, nie zajęło mi wiele czasu by powiedzieć „tak”. Chce zacząć nowy sezon równie mocno, jak udało mi się zakończyć ten. Myślę, że moje doświadczenie także może się przydać młodym kolarzom, chcę ich czegoś nauczyć.

Dla Modolo to powrót do organizacji znanej obecnie pod nazwą Bardiani. Spędził on w tej ekipie swoje debiutanckie lata kariery, od 2010 do 2013 roku, notując w tym okresie 24 wygrane.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments