Ekipa BDC Bike w składzie: (dyrektor sportowy) Dariusz Banaszek, (zawodnicy) Robert Radosz, Marcin Sapa, Dariusz Baranowski, Wojciech Ziółkowski, Dariusz Rudnicki, Damian Walczak, Mateusz Komar, jutro o godzinie 17:00 startuje w międzynarodowym wyścigu w Czechach „ Tour de Czech ” www.czechcyclingtour.cz, zaliczanym do kategorii Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI 2.2 Europe Tour.

Jest to najważniejsza impreza kolarska u naszych południowych sąsiadów startują w niej najlepsze czeskie ekipy PSK Whirpool-Author, ASC Dukla Praha, AC Sparta Praha, Vyber Moravy i czołówka europejskich min. niemieckie LKT Team Brandenburg, Thuringer Energie Team, holenderski Jo Pils Cycling Team, angielski Rapha Condor Sharp, szkocki Endura Racing, kadra Norwegii i Litwy i wiele innych, a wśród nich nasz polski BDC Bike Team.

Pierwszy etap to 48km czasówka ( jazda indywidualna na czas ) w miejscowości Unicor.

Drugi etap to start z Olomuouc do niedaleko położonej miejscowości Prostejor trasa kręta z licznymi hopkami o długości 148km.

Trzeci etap do najdłuższy z tegorocznego TdC bo aż 199km po górach Sternberk – Sumperk. Kolarze będą wjeżdżać dwa razy na szczyty około 1000m.n.p.m. I do tego cztery szczyty o około 800m.n.p.m. I trzy na wysokości 600m.n.p.m. Tu liczymy na „Rybę” który jest w świetniej formie.

Ostatni czwarty etap to runda o długości 176km z dwoma podjazdami na 400m.n.p.m i 200m.n.p.m.

Liczymy na udany start, jak cały nasz tegoroczny sezon choć przypominamy że nasze motto na ten sezon brzmi : „nie musimy ale możemy 😉 ”

Cały wyścig to 571,6km kolarze będą rywalizować o trzy koszulki „Żółtą ”– lidera wyścigu, „Zieloną – punktową” „Białą w grochy”-dla najlepszego górala i „Białą”- dla najlepszego orlika do lat 23. Jak również kolarze będą walczyć o najlepszy Team.

Co ciekawe w TdC jest bardzo krótki limit czasowy bo wynosi on 15% od zwycięzcy, co powinno zapewnić emocje i wysokie tempo.

źródło: BDC Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments