Franck Vermeulen (Team Véranda Rideau Sarthe), wygrał mocno obsadzony klasyk Souvenir Sylvain Eudeline. Na 5. pozycji zameldował się Michał, a 10. był Tomasz Olejnik (obaj USSA Pavilly Barentin).

Na rundach wokół Bourneville, rywalizowali zawodnicy którzy przyjechali na tą imprezę. Po wielu akcjach, na metę przyjechało dwóch doświadczonych zawodników, jednej z najlepszych francuskich ekip amatorskich – Team Véranda Rideau Sarthe. Trzymając się za ręce, pierwszy kreskę przekroczył Franck Vermeulen, pokonując świeżo upieczonego Mistrza Francji amatorów, Freddy`ego Bichot, który jeszcze rok temu ścigał się dla BBox Bouygues Telecom. Trzecie miejsce zajął inny z byłych kolarzy tej byłej francuskiej ekipy Pro Tour, Pierre Drancourt (ESEG Douai).

Na 5. pozycji uplasował się 31-letni Michał Olejnik, 10. był 26-letni Tomasz Olejnik.

Przypomnijmy, że Michał ostatnio zajął 17. lokatę w Mistrzostwach Polski (uciekając  przez kilkadziesiąt kilometrów), a po powrocie do Francji zajął 2. miejsce w Paris-Chauny.

Poprzedni artykułTdQL: Modolo po raz pierwszy w sezonie. Taciak znów na pudle!
Następny artykułTdF: Szesnasta wygrana etapowa Cavendisha. Zobacz to!