Marc Sergeant ujawnił, że jego ekipa Lotto-Ridley, znalazła się w gronie 15 najlepszych ekip rankingu UCI WorldTour, dzięki punktom irańskiego zawodnika Mehdiego Sohrabiego, z którym w ostatnim momencie podpisano kontrakt.

Imponujący dorobek punktów UCI Asia Tour Sohrabiego, uczynił z niego cenny „towar” dla zespołów ubiegających się o automatyczne przyznanie licencji tzw. „pierwszej dywizji”. W ostatnich tygodniach, w świat poszła informacja o podpisanym kontrakcie Irańczyka z Ag2r-La Mondiale, jednak Sergant opowiada, że była to błędna informacja (opublikowaliśmy ją także i my za co przepraszamy).

Absolutny dominator na azjatyckich trasach w ciągu ostatnich kilku sezonów, wylądował teraz w ekipie z takimi gwiazdami jak André Greipel, Jurgen Van Den Broeck czy Jelle Vanendert.

„Umiemy dochować tajemnicy prawda?”, żartuje Sergeant dla belgijskiej prasy. „W mediach były informacje o tym że interesuje się nim Geox, a nawet że podpisał kontrakt z Ag2r. Ostatecznie wylądował u nas”.

Lotto nawiązało kontakt z Sohrabim przez firmę Ridley, która również dostarcza rowery do jego byłej już drużyny – Tabriz Petrochemical.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments