Czterech Rosjan znalazło się w składzie Katiuszy na 68. Tour de Pologne 2011. O sile zespołu stanowić powinni jednak inni kolarze. Na największą uwagę zasługuje włoskie trio: Giampaolo Caruso, Luca Paolini i Filippo Pozzato.

W klasyfikację generalną Tour de Pologne celować powinien Caruso. Włoch rozpoczął zawodową karierę w 2002 roku, po tym jak rok wcześniej  zdobył mistrzostwo Europy i wicemistrzostwo świata młodzieżowców. 30-latek jest typowym góralem, w 2006 roku skończył na 12. miejscu Giro d’Italia. W niedawno rozgrywanych mistrzostwach Włoch uplasował się tuż za podium.

Rok młodszy – ale i dużo bardziej utytułowany – jest Filippo Pozzato. Mistrz Włoch z 2009 roku może się pochwalić zwycięstwami etapowymi w Giro d’Italia, Tour de France, a także Vuelta a Espana, gdzie jego ekipa wygrała jazdę drużynową na czas. Włoch specjalizuje się w wyścigach jednodniowych, a na koncie ma triumfy w Mediolan-Sanremo, HEW Cyclassics czy E3 Prijs Vlaanderen.

Kolejnym Włochem, na którego trzeba zwrócić uwagę jest Luca Paolini. Wielokrotny reprezentant swojego kraju lubuje się w wyścigach klasycznych i jest bardzo groźny w sprinterskich końcówkach. Wraz z Rosjaninem Nikołajem Trussowem na pewno będą próbowali coś ugrać na pierwszych płaskich etapach naszego narodowego Touru.

W składzie Katiuszy na wyścig dookoła Polski znaleźli się również mistrz Mołdawii – Alexander Pliuszin oraz trzech Rosjan: Aleksander Mironow, Arkimedes Arguelyes i Petr Ignatienko.

Lang Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments