Silny i zrównoważony skład podała na swojej stronie internetowej ekipa Sky Professional Cycling Team na 68. edycję Tour de Pologne 2011. Liderem będzie Szwed Thomas Lofkvist, ale i pozostali zawodnicy brytyjskiego zespołu będą chcieli się pokazać polskim kibicom.

Thomas Lofkvist mając zaledwie 19 lat rozpoczął swoją zawodową karierę. Jednym z pierwszych jego zwycięstw było wygranie jazdy indywidualnej na czas w wyścigu Dookoła Mazowsza. Trzykrotnie startował już w Tour de Pologne, a w 2005 roku zakończył nasz narodowy Tour tuż za podium. Do największych sukcesów Szweda należą wielokrotne tytuły mistrza kraju, zwycięstwo w Monte Paschi Eroica i triumf drużynowy w jeździe na czas podczas Giro d’Italia, gdzie przez pięć dni nosił różową koszulkę lidera.

Skład ekipy Sky jest bardzo wyrównany i do walki o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej może  się włączyć jeszcze kilku kolarzy. Dobrym góralem jest Włoch Morris Possoni, a swój ogromny talent zaczyna pokazywać 22-letni Brytyjczyk Peter Kennaugh. Ciekawym zawodnikiem jest również wywodzący  się z Kenii Chris Froome.

Na starcie zobaczymy również mistrza Finlandii Kjella Carlstroma, który w 2008 roku zajął 9. miejsce w naszym  narodowym Tourze. Pojawi się także Norweg Lars Petter Nordhaug, który przed rokiem na królewskim etapie do Terma Bukowina Tatrzańska  był ósmy. Skład uzupełniają Brytyjczycy: Ian Stannard, dla którego będzie to trzeci z rzędu Tour de Pologne i Steve Cummings.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments