Drużyna BDC Team, która jako jedyna polska ekipa stanęła na starcie czeskiej etapówki, zajęła 8 pozycję na pierwszym etapie, drużynowej jeździe na czas. Pierwsze miejsce dla Endura Racing.

Tour de Czech to najważniejsza impreza kolarska u naszych południowych sąsiadów. Na starcie stanęło 28 drużyn i aż 185 zawodników, w ekipa BDC Team.

Na pierwszym etapie, drużynowej jeździe na czas, kolarze zmierzyli się z dystansem 48 kilometrów. Zawodnicy Darka Banaszka zajęli ósmą pozycję, tracąc do zwycięzców 37 sekund. O pechu może mówić Marcin Sapa, który złapał dwie gumy.

Rywalizację wygrała ekipa Endura Racing, a jako pierwszy kreskę przekroczył John Anderson i to on został pierwszym liderem wyścigu. Druga ekipa PSK-Whirpool Author, straciła do zwycięzców 4 sekundy. Na trzecim miejscu znaleźli się kolarze kontynentalnej ekipy Katushy. Rosjanie przegrali o 5 sekund.

Najwyżej z kolarzy BDC Team, sklasyfikowany jest Dariusz Baranowski. Kapitan drużyny jest 40.

Poprzedni artykułTour de Pologne 2011: Katiusza stawia na Włochów