Alexandre Geniez (Skil-Shimano), sięgnął po największy sukces w karierze, wygrywając czwarty etap Österreich-Rundfahrt. Liderem pozostał Fredrik Kessiakoff (Pro Team Astana). Polacy wciąż bez rewelacji.

4. dzień ścigania w Austrii, to kolejny górski etap z Matrei in Osttirol do St. Johann/Alpendorf. Dystans to 199 kilometrów, a meta zlokalizowana była na szczycie.

Na mecie, najlepszy był 23-letni Geniez, który pokonał o 15 sekund swojego klubowego kolegę, Johannesa Fröhlingera (Skil – Shimano) oraz o 36 sekund, Mistrza Mołdawii, Alexandra Pliuschina (Katusha Team).

W klasyfikacji generalnej, na czele pozostał Fredrik Kessiakoff (Pro Team Astana), który zajął dziś 4. miejsce. Drugi Mauro Santambrogio (BMC Racing Team) traci do niego 1 minutę i 18 sekund. Trzeci ze stratą 1 minuty i 26 sekund jest Czech, Leopold Konig (Team NetApp).

Polacy wypadają dość blado. Najlepszy z Polaków, Bartosz Huzarski (NetApp) jest 54, Michał Kwiatkowski (RadioShack) 75, a Jarosław Marycz (SaxoBank SunGard) plasuje się na 84. lokacie.

Poprzedni artykułTdF: Szesnasta wygrana etapowa Cavendisha. Zobacz to!