Robert Hunter (RadioShack), wygrał 1. etap i założył koszulkę lidera wyścigu International Österreich-Rundfahrt. Kolarz z Afryki Południowej, pokonał Christophera Suttona (Sky Team) oraz Roberto Ferrariego (Androni-Giocattoli). Polacy daleko.

139.7 kilometrowy odcinek, z Dornbirn do Götzis otwierał rywalizację w tegorocznym wyścigu. Płaska trasa faworyzowała sprinterów, jednak od startu wielu zawodników miało chrapkę na odjazd.

Zaraz po starcie, zaatakowała grupka w składzie: Martin Schöffmann  (Viper Bike Carinthia), Greg van Avermaet (BMC-Racing), Nicolas Edet (Cofidis) oraz Dimitry Kozonchuk (Geox-TMC). Czwórka zgodnie współpracowała i została doścignięta dopiero na finałowych rundach w Götzis.

W sprincie z peletonu, najlepszy okazał się doświadczony Hunter. Drugie miejsce dla Suttona, trzeci był Ferrari. Kolarz RadioShacku, dzięki bonifikacie ma odpowiednio 4 i 6 sekund przewagi nad dzisiejszymi towarzyszami z podium etapowego.

Najlepiej z Polaków wypadł Michał Kwiatkowski (RadioShack), zajmując 97. miejsce. Bartosz Huzarski (NetApp) był 106, a Jarosław Marycz (SaxoBank SunGard) stracił 58 sekund, przyjeżdżając na 141. miejscu.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments