Ekipa Katushy wygrała drużynowy prolog otwierający Int. Österreich-Rundfahrt-Tour of Austria. Pierwszym liderem został Rüdiger Selig.

Drużynowa czasówka rozpoczynała dziś zmagania w 66. edycji Wyścigu Dookoła Austrii. Na starcie stanęła między innymi ekipa CCC Sprandi Polkowice, a w barwach Tinkoff – Saxo po prawie trzech tygodniach bez ścigania pokazał się Paweł Poljański.

Prolog rozgrywany był na ulicach Wiednia i liczył 5400 metrów.

austria prolog

Drużyna Piotra Wadeckiego(jadąca w składzie Jan Hirt, Bartłomiej Matysiak, Sylwester Szmyd, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Leszek Pluciński, Branislau Samoilau, Mateusz Taciak) osiągnęła czas 5’59”20. Ostatecznie pozwoliło im to zająć 11. miejsce.

Najlepszy wynik zanotowali kolarze Katushy (5’45”38), druga była ekipa MTN – Qhubeka (5’46”08), a trzeci czas wykręcili zawodnicy BMC Racing Team (5’50”46).

Dość nieoczekiwanie stawkę zamykała drużyna Tinkoff – Saxo, która do CCC Sprandi Polkowice straciła prawie 13 sekund!

Pierwszym liderem został Rüdiger Selig.

Wyniki:

1 Team Katusha 0:05:45,38
2 MTN – Qhubeka 0:00:01,00
3 BMC Racing Team 0:00:05,08
4 Cofidis, Solution Credits 0:00:07,98
5 IAM Cycling 0:00:08,12
6 Team Cannondale – Garmin 0:00:08,39
7 Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:09,78
8 AG2R La Mondiale 0:00:11,07
9 Amplatz – BMC 0:00:13,53
10 Roompot Oranje Peloton 0:00:13,76
11 CCC Sprandi Polkowice 0:00:13,82
12 Wanty – Groupe Gobert 0:00:16,52
13 Team Marseille 13 KTM 0:00:16,74
14 WSA-Greenlife 0:00:17,32
15 Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:00:20,72
16 Team Vorarlberg 0:00:21,23
17 Cult Energy Pro Cycling 0:00:21,24
18 Tirol Cycling Team 0:00:25,67
19 Bardiani CSF 0:00:26,40
20 Tinkoff-Saxo 0:00:27,10

1 SELIG Rudiger Team Katusha 0:05:45
2 ISAYCHEV Vladimir Team Katusha +00:00:00
3 SMUKULIS Gatis Team Katusha +00:00:00
4 MORENO FERNANDEZ Daniel Team Katusha +00:00:00
5 BYSTROM Sven Erik Team Katusha +00:00:00
6 SILIN Egor Team Katusha +00:00:00
7 VICIOSO ARCOS Angel Team Katusha +00:00:00
8 VORGANOV Eduard Team Katusha +00:00:00
9 REGUIGUI Youcef MTN – Qhubeka +00:00:01
10 BERHANE Natnael MTN – Qhubeka +00:00:01
11 CIOLEK Gerald MTN – Qhubeka +00:00:01
12 VAN ZYL Johann MTN – Qhubeka +00:00:01
13 THOMSON Jay MTN – Qhubeka +00:00:01
14 SBARAGLI Kristian MTN – Qhubeka +00:00:01
15 VENTER Jaco MTN – Qhubeka +00:00:01
16 ROSSKOPF Joseph BMC Racing Team +00:00:05
17 TEUNS Dylan BMC Racing Team +00:00:05
18 MOINARD Amaël BMC Racing Team +00:00:05
19 HERMANS Ben BMC Racing Team +00:00:05
20 SENNI Manuel BMC Racing Team +00:00:05
21 BOOKWALTER Brent BMC Racing Team +00:00:05
22 ZABEL Rick BMC Racing Team +00:00:05
23 HARDY Romain Cofidis, Solution Credits +00:00:08
24 VENTURINI Clément Cofidis, Solution Credits +00:00:08
25 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solution Credits +00:00:08
26 MOLARD Rudy Cofidis, Solution Credits +00:00:08
27 LEMOINE Cyril Cofidis, Solution Credits +00:00:08
28 TANNER David John IAM Cycling +00:00:08
29 CHEVRIER Clement IAM Cycling +00:00:08
30 ENGER Sondre Holst IAM Cycling +00:00:08
31 DEGAND Thomas IAM Cycling +00:00:08
32 DEVENYNS Dries IAM Cycling +00:00:08
33 SLAGTER Tom Jelte Team Cannondale – Garmin +00:00:08
34 MOSER Moreno Team Cannondale – Garmin +00:00:08
35 KING Benjamin T Team Cannondale – Garmin +00:00:08
36 MOHORIC Matej Team Cannondale – Garmin +00:00:08
37 ZEPUNTKE Ruben Team Cannondale – Garmin +00:00:08
38 SKJERPING Kristoffer Team Cannondale – Garmin +00:00:08
39 VILLELLA Davide Team Cannondale – Garmin +00:00:08
40 KRIZEK Matthias Team Felbermayr Simplon Wels +00:00:10
41 GOLCER Jure Team Felbermayr Simplon Wels +00:00:10
42 MÜHLBERGER Gregor Team Felbermayr Simplon Wels +00:00:10
43 GROßSCHARTNER Felix Team Felbermayr Simplon Wels +00:00:10
44 MARIN Matej Team Felbermayr Simplon Wels +00:00:10
45 KVASINA Matija Team Felbermayr Simplon Wels +00:00:10
46 RABITSCH Stephan Team Felbermayr Simplon Wels +00:00:10
47 SCHÖFFMANN Martin Team Felbermayr Simplon Wels +00:00:10
48 SCHELLING Patrick IAM Cycling +00:00:10
49 WARBASSE Lawrence K IAM Cycling +00:00:10
50 DENIFL Stefan IAM Cycling +00:00:10
51 LATOUR Pierre-Roger AG2R La Mondiale +00:00:11
52 GOUGEARD Alexis AG2R La Mondiale +00:00:11
53 NOCENTINI Rinaldo AG2R La Mondiale +00:00:11
54 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale +00:00:11
55 JAUREGUI Quentin AG2R La Mondiale +00:00:11
56 KADRI Blel AG2R La Mondiale +00:00:11
57 BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale +00:00:11
58 TRATNIK Jan Amplatz – BMC +00:00:13
59 KUSZTOR Peter Amplatz – BMC +00:00:13
60 CANECKY Marek Amplatz – BMC +00:00:13
61 UMHALLER Andreas Amplatz – BMC +00:00:13
62 BAJC Andi Amplatz – BMC +00:00:13
63 DUIJN Huub Roompot Oranje Peloton +00:00:14
64 DE MAAR Marc Roompot Oranje Peloton +00:00:14
65 DE VRIES Berden Roompot Oranje Peloton +00:00:14
66 TERPSTRA Mike Roompot Oranje Peloton +00:00:14
67 HOOGERLAND Johnny Roompot Oranje Peloton +00:00:14
68 SZMYD Sylwester CCC Sprandi Polkowice +00:00:14
69 SAMOILAU Branislau CCC Sprandi Polkowice +00:00:14
70 PATERSKI Maciej CCC Sprandi Polkowice +00:00:14
71 TACIAK Mateusz CCC Sprandi Polkowice +00:00:14
72 OWSIAN Lukasz CCC Sprandi Polkowice +00:00:14
73 PLUCINSKI Leszek CCC Sprandi Polkowice +00:00:14
74 HIRT Jan CCC Sprandi Polkowice +00:00:14
75 JOEAAR Gert Cofidis, Solution Credits +00:00:16
76 MARCATO Marco Wanty – Groupe Gobert +00:00:16
77 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert +00:00:16
78 SELVAGGI Mirko Wanty – Groupe Gobert +00:00:16
79 VEUCHELEN Frederik Wanty – Groupe Gobert +00:00:16
80 GHYSELINCK Jan Wanty – Groupe Gobert +00:00:16
81 DE GREEF Francis Wanty – Groupe Gobert +00:00:16
82 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert +00:00:16
83 EL FARES Julien Team Marseille 13 KTM +00:00:17
84 PAILLOT Yoann Team Marseille 13 KTM +00:00:17
85 DI GREGORIO Rémy Team Marseille 13 KTM +00:00:17
86 KONOVALOVAS Ignatas Team Marseille 13 KTM +00:00:17
87 SISKEVICIUS Evaldas Team Marseille 13 KTM +00:00:17
88 BLAIN Alexandre Team Marseille 13 KTM +00:00:17
89 BISSINGER Florian WSA-Greenlife +00:00:17
90 TAFERNER Michael WSA-Greenlife +00:00:17
91 SOKOL Jan WSA-Greenlife +00:00:17
92 GAUGL Florian WSA-Greenlife +00:00:17
93 LEOPOLD Hans-Jörg WSA-Greenlife +00:00:17
94 FANKHAUSER Clemens Hrinkow Advarics Cycleangteam +00:00:21
95 BALDAUF Sebastian Hrinkow Advarics Cycleangteam +00:00:21
96 HRINKOW Dominik Hrinkow Advarics Cycleangteam +00:00:21
97 BENETSEDER Josef Hrinkow Advarics Cycleangteam +00:00:21
98 HOFER Andreas Hrinkow Advarics Cycleangteam +00:00:21
99 MEIER Alexander Hrinkow Advarics Cycleangteam +00:00:21
100 DE LA PARTE Gonzalez Victor Team Vorarlberg +00:00:21
101 KORETZKY Clement Team Vorarlberg +00:00:21
102 BALDO Nicolas Team Vorarlberg +00:00:21
103 LEHNER Daniel Team Vorarlberg +00:00:21
104 JÄGER Patrick Team Vorarlberg +00:00:21
105 JANORSCHKE Grischa Team Vorarlberg +00:00:21
106 VINTHER Troels Cult Energy Pro Cycling +00:00:21
107 GERDEMANN Linus Cult Energy Pro Cycling +00:00:21
108 KIRSCH Alex Cult Energy Pro Cycling +00:00:21
109 LARSSON Gustav Erik Cult Energy Pro Cycling +00:00:21
110 MAGER Christian Cult Energy Pro Cycling +00:00:21
111 ZANGERLE Joel Cult Energy Pro Cycling +00:00:21
112 LEMARCHAND Romain Cult Energy Pro Cycling +00:00:21
113 HNIK Karel Cult Energy Pro Cycling +00:00:21
114 VAN EMPEL Etienne Roompot Oranje Peloton +00:00:22
115 AUER Daniel WSA-Greenlife +00:00:23
116 MÜLLER Andreas Hrinkow Advarics Cycleangteam +00:00:23
117 GRAF Andreas Hrinkow Advarics Cycleangteam +00:00:23
118 BONNAFOND Guillaume AG2R La Mondiale +00:00:25
119 PRAXMARER Stefan Tirol Cycling Team +00:00:26
120 WÖHRER David Tirol Cycling Team +00:00:26
121 PÖSTLBERGER Lukas Tirol Cycling Team +00:00:26
122 SCHIPFLINGER Florian Tirol Cycling Team +00:00:26
123 GOGL Michael Tirol Cycling Team +00:00:26
124 WEISS Martin Tirol Cycling Team +00:00:26
125 PIECHELE Andrea Bardiani CSF +00:00:26
126 ANDREETTA Simone Bardiani CSF +00:00:26
127 TONELLI Alessandro Bardiani CSF +00:00:26
128 SIMION Paolo Bardiani CSF +00:00:26
129 MANFREDI Andrea Bardiani CSF +00:00:26
130 HANSEN Jesper Tinkoff-Saxo +00:00:27
131 SÖRENSEN Chris Anker Tinkoff-Saxo +00:00:27
132 PETROV Evgeny Tinkoff-Saxo +00:00:27
133 KISERLOVSKI Robert Tinkoff-Saxo +00:00:27
134 POLJANSKI Pawel Tinkoff-Saxo +00:00:27
135 PIRES Bruno Manuel Silva Tinkoff-Saxo +00:00:27
136 ZAUGG Oliver Tinkoff-Saxo +00:00:27
137 BRUS Alexander WSA-Greenlife +00:00:28
138 STERBINI Simone Bardiani CSF +00:00:28
139 STERBINI Luca Bardiani CSF +00:00:28
140 KUEN Maximilian Amplatz – BMC +00:00:32
141 PAULUS Daniel Team Vorarlberg +00:00:37
142 JIM Songezo MTN – Qhubeka +00:00:42
143 VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot Oranje Peloton +00:00:44
144 WALZEL Andreas Team Vorarlberg +00:00:46
145 SCHÖNBERGER Sebastian Tirol Cycling Team +00:00:47
146 BAJT Dejan Amplatz – BMC +00:00:47
147 PAULUS Dennis Amplatz – BMC +00:00:47
148 HONIG Reinier Roompot Oranje Peloton +00:00:47
149 GÖTZ Markus WSA-Greenlife +00:00:51
150 VERHELST Louis Cofidis, Solution Credits +00:00:53
151 PETIT Adrien Cofidis, Solution Credits +00:01:03
152 SAINT MARTIN Clement Team Marseille 13 KTM +00:01:07
153 SCHOIBL Mario Tirol Cycling Team +00:01:09
154 MATYSIAK Bartlomiej CCC Sprandi Polkowice +00:01:13
155 PENVEN Clément Team Marseille 13 KTM +00:01:28
156 DE TROYER Tim Wanty – Groupe Gobert +00:01:34
157 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Tinkoff-Saxo +00:01:45
158 VELITS Peter BMC Racing Team +00:02:11