Sondre Holst Enger (IAM Cycling) triumfował na mecie pierwszego etapu Tour of Austria. Nowym liderem został Gerald Ciolek (MTN – Qhubeka).

Po drużynowym prologu dziś kolarze walczący o prymat w Int. Österreich-Rundfahrt-Tour of Austria mieli do pokonania etap z Mörbisch do Scheibbs o długości ponad 206 kilometrów. Na trasie czekały na nich trzy sprinterskie i trzy górskie premie.

austria 1 etapW ucieczkę dnia zabrali się: Yoann Paillot (Marseille 13 KTM), Daniel Lehner (Vorarlberg), Dejan Bajt (Amplatz – BMC), Guillaume Bonnafond (Ag2r La Mondiale) i Lukas Pӧstlberger (Tirol Cycling Team). Pierwszą górską premię wygrał Bajt. Harcownicy uzyskali maksymalnie aż dziewięć minut przewagi.

Z tyłu mocno pracowała drużyna Katusha, w której szeregach jechał lider wyścigu, Rüdiger Selig. 50 kilometrów przed metą z przewagi zostały tylko trzy minuty. Zgodnie z oczekiwaniami ucieczka została skasowana na 20 kilometrów przed metą.

Finiszowy sprint dość łatwo wygrał młodzian Sondre Holst Enger (IAM Cycling), dla którego to pierwsze profesjonalne zwycięstwo w karierze! Drugi był  Paolo Simion (Bardiani), a podium uzupełnił Gerald Ciolek (MTN – Qhubeka).

Nowym liderem został Gerald Ciolek (MTN – Qhubeka).

Paweł Poljański (Tinkoff – Saxo) finiszował na 17. miejsceu , Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) był 19.

Wyniki pierwszego etapu:

1 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling 5:02:07
2 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
3 Gerald Ciolek (GER) MTN – Qhubeka 0:00:00
4 Grischa Janorschke (GER) Team Vorarlberg 0:00:00
5 Jan Tratnik (Slo) Amplatz – BMC Racing Team 0:00:00
6 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Team Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
7 Marco Marcato (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
8 Rüdiger Selig (GER) Team Katusha 0:00:00
9 Clément Koretzky (Fra) Team Vorarlberg 0:00:00
10 Troels Rønning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling 0:00:00
11 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
12 Rick Zabel (GER) BMC Racing Team 0:00:00
13 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 – KTM 0:00:00
14 Florian Bissinger (GER) WSA – Greenlife 0:00:00
15 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff – Saxo 0:00:00
16 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:00:00
17 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff – Saxo 0:00:00
18 Ruben Zepuntke (GER) Team Cannondale – Garmin 0:00:00
19 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
20 Romain Hardy (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
21 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
22 Berden De Vries (Ned) Team Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
23 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team Marseille 13 – KTM 0:00:00
24 Rudy Molard (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
25 David Tanner (Aus) IAM Cycling 0:00:00
26 Matthias Krizek (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:00
27 Bruno Pires (Por) Tinkoff – Saxo 0:00:00
28 Daniel Auer (AUT) WSA – Greenlife 0:00:00
29 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
30 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
31 Andreas Umhaller (AUT) Amplatz – BMC Racing Team 0:00:00
32 Matej Mohoric (Slo) Team Cannondale – Garmin 0:00:00
33 Natnael Berhane (Eri) MTN – Qhubeka 0:00:00
34 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:00:00
35 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:00:00
36 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:00:00
37 Youcef Reguigui (Alg) MTN – Qhubeka 0:00:00
38 Víctor De La Parte (Esp) Team Vorarlberg 0:00:00
39 Romain Lemarchand (Fra) Cult Energy Pro Cycling 0:00:00
40 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 0:00:00
41 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling 0:00:00
42 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
43 Joël Zangerle (Lux) Cult Energy Pro Cycling 0:00:00
44 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 0:00:00
45 Stefan Denifl (AUT) IAM Cycling 0:00:00
46 Pierre-Roger Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
47 Martin Weiss (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
48 Linus Gerdemann (GER) Cult Energy Pro Cycling 0:00:00
49 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
50 Christian Mager (GER) Cult Energy Pro Cycling 0:00:00
51 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
52 Andi Bajc (Slo) Amplatz – BMC Racing Team 0:00:00
53 Kristoffer Skjerping (Nor) Team Cannondale – Garmin 0:00:00
54 Martin Schöffmann (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:00
55 Jure Golcer (Slo) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:00
56 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:00:00
57 Peter Kusztor (Hun) Amplatz – BMC Racing Team 0:00:00
58 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 0:00:00
59 Karel Hnik (Cze) Cult Energy Pro Cycling 0:00:00
60 Matija Kvasina (Cro) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:00
61 Chris Anker Sørensen (Den) Tinkoff – Saxo 0:00:00
62 Reinier Honig (Ned) Team Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
63 Gregor Mühlberger (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:00
64 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha 0:00:00
65 Evgeni Petrov (Rus) Tinkoff – Saxo 0:00:00
66 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
67 Clemens Fankhauser (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:00:00
68 Felix Großschartner (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:00
69 Thomas Degand (Bel) IAM Cycling 0:00:00
70 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:00:00
71 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:00:00
72 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
73 Alexander Meier (GER) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:00:00
74 Kristian Sbaragli (Ita) MTN – Qhubeka 0:00:00
75 Dennis Paulus (AUT) Amplatz – BMC Racing Team 0:00:00
76 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
77 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:00:00
78 Clément Venturini (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
79 Huub Duyn (Ned) Team Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
80 Benjamin King (USA) Team Cannondale – Garmin 0:00:00
81 Etienne Van Empel (Ned) Team Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
82 Francis De Greef (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
83 Clément Chevrier (Fra) IAM Cycling 0:00:00
84 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
85 Matej Marin (Slo) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:00
86 Josef Benetseder (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:00:00
87 Stefan Praxmarer (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
88 Daniel Paulus (AUT) Team Vorarlberg 0:00:00
89 Gustav Erik Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling 0:00:00
90 Maximilian Kuen (AUT) Amplatz – BMC Racing Team 0:00:00
91 Hans-Jörg Leopold (AUT) WSA – Greenlife 0:00:00
92 Adrien Petit (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
93 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
94 Jesper Hansen (Den) Tinkoff – Saxo 0:00:00
95 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
96 Patrick Schelling (SUI) IAM Cycling 0:00:00
97 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:00
98 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Cannondale – Garmin 0:00:00
99 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
100 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
101 Angel Vicioso Arcos (Esp) Team Katusha 0:00:00
102 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
103 Marc De Maar (Ned) Team Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
104 Andrea Manfredi (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
105 Oliver Zaugg (SUI) Tinkoff – Saxo 0:00:00
106 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
107 Jan Sokol (AUT) WSA – Greenlife 0:00:00
108 Julien El Farès (Fra) Team Marseille 13 – KTM 0:00:00
109 Sebastian Schönberger (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
110 Moreno Moser (Ita) Team Cannondale – Garmin 0:00:00
111 Markus Götz (AUT) WSA – Greenlife 0:00:00
112 Nicolas Baldo (Fra) Team Vorarlberg 0:00:00
113 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Tinkoff – Saxo 0:00:00
114 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 – KTM 0:00:00
115 Sébastian Baldauf (GER) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:00:00
116 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
117 Gert Jõeäär (Est) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
118 Johann Van Zyl (RSA) MTN – Qhubeka 0:00:00
119 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Team Katusha 0:00:00
120 Andrea Piechele (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
121 Rémy Di Grégorio (Fra) Team Marseille 13 – KTM 0:00:00
122 Davide Villella (Ita) Team Cannondale – Garmin 0:00:00
123 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
124 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
125 Florian Gaugl (AUT) WSA – Greenlife 0:00:00
126 Luca Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
127 David Wöhrer (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
128 Blel Kadri (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
129 Lukas Pöstlberger (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
130 Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
131 Andreas Graf (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:00:00
132 Clément Saint-Martin (Fra) Team Marseille 13 – KTM 0:00:00
133 Marek Canecky (Svk) Amplatz – BMC Racing Team 0:00:00
134 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r La Mondiale 0:00:34
135 Jaco Venter (RSA) MTN – Qhubeka 0:00:38
136 Michael Taferner (AUT) WSA – Greenlife 0:02:32
137 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2r La Mondiale 0:04:00
138 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:04:00
139 Andreas Walzel (AUT) Team Vorarlberg 0:04:00
140 Ignatas Konovalovas (Ltu) Team Marseille 13 – KTM 0:04:00
141 Jay Robert Thomson (RSA) MTN – Qhubeka 0:04:58
142 Patrick Jäger (AUT) Team Vorarlberg 0:05:08
143 Dominik Hrinkow (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:05:10
144 Andreas Hofer (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:05:10
145 Daniel Lehner (AUT) Team Vorarlberg 0:05:10
146 Alexander Brus (AUT) WSA – Greenlife 0:05:10
147 Michael Gogl (AUT) Tirol Cycling Team 0:05:10
148 Dejan Bajt (Slo) Amplatz – BMC Racing Team 0:06:07
149 Florian Schipflinger (AUT) Tirol Cycling Team 0:06:07
150 Mario Schoibl (AUT) Tirol Cycling Team 0:06:07
151 Andreas Müller (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:06:07
152 Songezo Jim (RSA) MTN – Qhubeka 0:08:40
153 Louis Verhelst (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:08:40
154 Clément Penven (Fra) Team Marseille 13 – KTM 0:08:40
155 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha 0:13:05
156 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 0:13:05
157 Alex Kirsch (Lux) Cult Energy Pro Cycling 0:13:05

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 Gerald Ciolek (GER) MTN – Qhubeka 5:07:49
2 Rüdiger Selig (GER) Team Katusha 0:00:00
3 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling 0:00:01
4 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha 0:00:01
5 Angel Vicioso Arcos (Esp) Team Katusha 0:00:02
6 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 0:00:03
7 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:00:03
8 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Team Katusha 0:00:03
9 Natnael Berhane (Eri) MTN – Qhubeka 0:00:04
10 Youcef Reguigui (Alg) MTN – Qhubeka 0:00:04
11 Kristian Sbaragli (Ita) MTN – Qhubeka 0:00:04
12 Johann Van Zyl (RSA) MTN – Qhubeka 0:00:04
13 Rick Zabel (GER) BMC Racing Team 0:00:08
14 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:00:08
15 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:00:08
16 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:00:08
17 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:00:08
18 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 0:00:08
19 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:00:08
20 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:11
21 Ruben Zepuntke (GER) Team Cannondale – Garmin 0:00:11
22 Romain Hardy (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:11
23 Rudy Molard (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:11
24 David Tanner (Aus) IAM Cycling 0:00:11
25 Matej Mohoric (Slo) Team Cannondale – Garmin 0:00:11
26 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:11
27 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 0:00:11
28 Kristoffer Skjerping (Nor) Team Cannondale – Garmin 0:00:11
29 Thomas Degand (Bel) IAM Cycling 0:00:11
30 Clément Venturini (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:11
31 Benjamin King (USA) Team Cannondale – Garmin 0:00:11
32 Clément Chevrier (Fra) IAM Cycling 0:00:11
33 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Cannondale – Garmin 0:00:11
34 Moreno Moser (Ita) Team Cannondale – Garmin 0:00:11
35 Davide Villella (Ita) Team Cannondale – Garmin 0:00:11
36 Matthias Krizek (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:13
37 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling 0:00:13
38 Stefan Denifl (AUT) IAM Cycling 0:00:13
39 Martin Schöffmann (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:13
40 Jure Golcer (Slo) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:13
41 Matija Kvasina (Cro) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:13
42 Gregor Mühlberger (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:13
43 Felix Großschartner (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:13
44 Matej Marin (Slo) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:13
45 Patrick Schelling (SUI) IAM Cycling 0:00:13
46 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:13
47 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:14
48 Pierre-Roger Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:14
49 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:00:14
50 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:14
51 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:14
52 Blel Kadri (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:14
53 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 – KTM 0:00:15
54 Jan Tratnik (Slo) Amplatz – BMC Racing Team 0:00:16
55 Andreas Umhaller (AUT) Amplatz – BMC Racing Team 0:00:16
56 Andi Bajc (Slo) Amplatz – BMC Racing Team 0:00:16
57 Peter Kusztor (Hun) Amplatz – BMC Racing Team 0:00:16
58 Marek Canecky (Svk) Amplatz – BMC Racing Team 0:00:16
59 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:17
60 Berden De Vries (Ned) Team Roompot – Oranje Peloton 0:00:17
61 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:17
62 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot – Oranje Peloton 0:00:17
63 Huub Duyn (Ned) Team Roompot – Oranje Peloton 0:00:17
64 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:17
65 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:17
66 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:17
67 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:17
68 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot – Oranje Peloton 0:00:17
69 Marc De Maar (Ned) Team Roompot – Oranje Peloton 0:00:17
70 Marco Marcato (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:19
71 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:19
72 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:19
73 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:19
74 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:00:19
75 Francis De Greef (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:19
76 Gert Jõeäär (Est) Cofidis Solutions Crédits 0:00:19
77 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:19
78 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 – KTM 0:00:20
79 Florian Bissinger (GER) WSA – Greenlife 0:00:20
80 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff – Saxo 0:00:20
81 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team Marseille 13 – KTM 0:00:20
82 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff – Saxo 0:00:20
83 Bruno Pires (Por) Tinkoff – Saxo 0:00:20
84 Chris Anker Sørensen (Den) Tinkoff – Saxo 0:00:20
85 Evgeni Petrov (Rus) Tinkoff – Saxo 0:00:20
86 Hans-Jörg Leopold (AUT) WSA – Greenlife 0:00:20
87 Jesper Hansen (Den) Tinkoff – Saxo 0:00:20
88 Jan Sokol (AUT) WSA – Greenlife 0:00:20
89 Julien El Farès (Fra) Team Marseille 13 – KTM 0:00:20
90 Oliver Zaugg (SUI) Tinkoff – Saxo 0:00:20
91 Rémy Di Grégorio (Fra) Team Marseille 13 – KTM 0:00:20
92 Florian Gaugl (AUT) WSA – Greenlife 0:00:20
93 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 0:00:23
94 Grischa Janorschke (GER) Team Vorarlberg 0:00:24
95 Clément Koretzky (Fra) Team Vorarlberg 0:00:24
96 Troels Rønning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling 0:00:24
97 Víctor De La Parte (Esp) Team Vorarlberg 0:00:24
98 Romain Lemarchand (Fra) Cult Energy Pro Cycling 0:00:24
99 Joël Zangerle (Lux) Cult Energy Pro Cycling 0:00:24
100 Linus Gerdemann (GER) Cult Energy Pro Cycling 0:00:24
101 Christian Mager (GER) Cult Energy Pro Cycling 0:00:24
102 Karel Hnik (Cze) Cult Energy Pro Cycling 0:00:24
103 Clemens Fankhauser (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:00:24
104 Alexander Meier (GER) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:00:24
105 Josef Benetseder (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:00:24
106 Gustav Erik Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling 0:00:24
107 Nicolas Baldo (Fra) Team Vorarlberg 0:00:24
108 Sébastian Baldauf (GER) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:00:24
109 Etienne Van Empel (Ned) Team Roompot – Oranje Peloton 0:00:25
110 Daniel Auer (AUT) WSA – Greenlife 0:00:26
111 Andreas Graf (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:00:26
112 Martin Weiss (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:29
113 Stefan Praxmarer (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:29
114 Andrea Manfredi (Ita) Bardiani – CSF 0:00:29
115 Andrea Piechele (Ita) Bardiani – CSF 0:00:29
116 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:00:29
117 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:00:29
118 David Wöhrer (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:29
119 Lukas Pöstlberger (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:29
120 Luca Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:00:31
121 Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:00:31
122 Maximilian Kuen (AUT) Amplatz – BMC Racing Team 0:00:35
123 Daniel Paulus (AUT) Team Vorarlberg 0:00:40
124 Jaco Venter (RSA) MTN – Qhubeka 0:00:42
125 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Team Roompot – Oranje Peloton 0:00:47
126 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r La Mondiale 0:00:48
127 Reinier Honig (Ned) Team Roompot – Oranje Peloton 0:00:50
128 Dennis Paulus (AUT) Amplatz – BMC Racing Team 0:00:50
129 Sebastian Schönberger (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:50
130 Markus Götz (AUT) WSA – Greenlife 0:00:54
131 Adrien Petit (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:06
132 Clément Saint-Martin (Fra) Team Marseille 13 – KTM 0:01:10
133 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:16
134 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Tinkoff – Saxo 0:01:48
135 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:02:14
136 Michael Taferner (AUT) WSA – Greenlife 0:02:52
137 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:04:17
138 Ignatas Konovalovas (Ltu) Team Marseille 13 – KTM 0:04:20
139 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2r La Mondiale 0:04:26
140 Andreas Walzel (AUT) Team Vorarlberg 0:04:49
141 Jay Robert Thomson (RSA) MTN – Qhubeka 0:05:02
142 Daniel Lehner (AUT) Team Vorarlberg 0:05:29
143 Patrick Jäger (AUT) Team Vorarlberg 0:05:32
144 Dominik Hrinkow (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:05:34
145 Andreas Hofer (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:05:34
146 Michael Gogl (AUT) Tirol Cycling Team 0:05:39
147 Alexander Brus (AUT) WSA – Greenlife 0:05:41
148 Andreas Müller (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:06:33
149 Florian Schipflinger (AUT) Tirol Cycling Team 0:06:36
150 Dejan Bajt (Slo) Amplatz – BMC Racing Team 0:06:57
151 Mario Schoibl (AUT) Tirol Cycling Team 0:07:19
152 Songezo Jim (RSA) MTN – Qhubeka 0:09:25
153 Louis Verhelst (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:09:36
154 Clément Penven (Fra) Team Marseille 13 – KTM 0:10:11
155 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha 0:13:08
156 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 0:13:08
157 Alex Kirsch (Lux) Cult Energy Pro Cycling 0:13:29