Sukcesy w Tour de Suisse, pomogły Leviemu Leipheimerowi (RadioShack) i Damiano Cunego (Lampre-ISD), wdrapać się do najlepszej 20 najnowszego rankingu UCI World Tour.

Leipheimer wyrwał zwycięstwo Włochowi na ostatnim etapie wyścigu, podczas jazdy na czas, inkasując tym samym za generalkę 100 punktów. Dla doświadczonego Amerykanina, oznaczało to awans z 73. na 18. miejsce w liście rankingowej ze 128 punktami na koncie. Cunego zdobył 80 punktów za drugie miejsce i również zdobywał punkty za każdy dzień w koszulce lidera. Dzięki temu, awansował z 60. na 20. miejsce, z 123 punktami na koncie. Zwycięzca etapu i trzeci w wyścigu Steven Kruijswijk (Rabobank) również zanotował spory awans, z 56. na 21. miejsce. Młody Holender ma teraz 120 punktów.

W zestawieniu nadal prowadzi Philippe Gilbert (Omega Pharma-Lotto), który ma w sumie 356 punktów, zaledwie siedem punktów przewagi nad zwycięzca Giro d’Italia, Alberto Contadorem (Saxo Bank-SunGard). Włoch Michele Scarponi (Lampre-ISD) jest trzeci. Doświadczony zawodnik, do tej pory uzbierał 348 oczek.

W klasyfikacji narodów brylują Hiszpanie, a najlepszą drużyną jest HTC-Highroad.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments