Zespół AG2R-La Mondiale potwierdził, że John Gadret pojedzie w Tour de France, mimo przejechania Giro d’Italia, gdzie wygrał etap i zajął czwarte miejsce w generalce.

„Zadaniem Gadret będzie wsparcie Nicolasa Roche`a i Jeana-Christophe`a Péraud. Jeśli nadarzy się okazja, będzie miał wolną rękę na niektórych, górskich etapach”, czytamy w komunikacie prasowym.

Gadret starł się z liderem zespołu, Nicolasem Rochem podczas zeszłorocznego Tour de France, kiedy odmówił oddania koła Irlandczykowi, gdy ten złapał gumę w decydującym momencie etapu nr. 15.

Roche skrytykował Gadreta po tym zdarzeniu. Przyznał, że czuł się rozczarowany zachowaniem Francuza. Jednak menedżer zespołu, Vincent Lavenu niedawno podkreślał, że problemy między dwoma kolarzami już minęły. Teraz Gadret i były kolarz górski, Jean-Christophe Péraud będą potulni jak baranki dla Roche`a, który ma walczył o pierwszą dziesiątkę Touru.

Lavenu podał również szeroki skład ekipy na Tour de France. Oprócz wymienionej już trójki, która jest już pewna udziału w imprezie, być może zobaczymy jeszcze: Christophe`a Riblon, Maxime`a Bouet, Sebastian`a Hinault, Mathieu Perget, Hubert`a Dupont, Anthony`ego Ravard, Lloyd`a Mondory i Cyril`a Dessel. Blel Kadri walczy o wyleczenie kontuzji mięśni łydki.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments