Alberto Contador przyznał, że zwycięstwo w ​​Giro d’Italia i Tour de France w jednym roku będzie “bardzo trudne”, ponieważ wciąż odczuwa skutki włoskiego wyścigu, a zwłaszcza jego trudnych, górskich etapów.

“Jestem bardzo zmęczony. Moje mięśnie wciąż czują Giro”, opowiada Contador.

“Bardzo trudno jest wygrać Tour, ponieważ wymaga to szczególnego podejścia. Do Giro też nie dało się doskonale przygotować, to był wyścig ponad normę, niezwykle trudny”.

Zawodnik Saxo Bank SunGard, jest przekonany, że będzie gotowy przejechać drugi Tour w sezonie. “Miałem wystarczająco dużo odpoczynku, a przed Tour de France pojadę tylko Mistrzostwa kraju. Uwielbiam się ścigać, mam nadzieję, że wejdę w rytm wyścigowy na pierwszych etapach Wielkiej Pętli”.

W zeszłym roku, Andy Schleck zajął drugie miejsce w Tourze, tylko 39 sekund za Contadorem. Hiszpan powiedział, że w tym roku szanse zawodnika Leopard Trek są dużo większe.

“Ale są też tacy kolarze jak Evans i Basso i młodzi zawodnicy, jak np.: Van den Broeck i Gesink. Belg jechał bardzo dobry wyścig w zeszłym roku. Jeśli nadal będzie notował takie postępy, może walczyć o zwycięstwo”.

Andrzej