Blisko 90 kolarzy z elity i orlików stanęło na starcie w XXI Memoriale Grundmana i Wizowskiego w Grodowcu. Niespodzianki nie było, karty rozdawali zawodnicy CCC Polsat Polkowice, którzy zajęli pięć czołowych lokat. Zwyciężył Mateusz Taciak.

W bardzo trudnych warunkach pogodowych, przy bardzo silnych powiewach wiatru przyszło się  zmagać kolarzom ze 125 kilometrową trasę kryterium. Zawodnicy mieli do pokonania 5 rund z których każda liczyła 25 km, a trasa nie należała do najłatwiejszych. Na starcie stanęli kolarze z ekip zawodowych (CCC Polsat Polkowice, BGŻ Team)  a także orlicy z TKK Pacific Toruń, TC Chrobry Głóogów, dla których był to wyścig o punkty do Pucharu Polski.

Wyścig od samego startu kontrowali kolarze „pomarańczowych” i oni zajęli pięć czołowych lokat. Triumfował Mateusz Taciak przed Tomaszem Smoleniem, Kamilem Zielińskim, Bartłomiejem Matysiakiem i Sylwestrem Janiszewskim.