4 lipca, startem w Łodzi, rozpoczyna się 23. edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków  (kat.2.1 UCI). Przez cztery dni rywalizacji,  kolarze będą walczyć o końcowe zwycięstwo  na mecie w Jarosławiu a także o punkty do klasyfikacji generalnej BGŻ ProLigi.

Tegoroczna edycja wyścigu składa się z sześciu etapów podczas których kolarze pokonają trasę o łącznej długości  prawie 900 kilometrów. Pierwsze trzy etapy które zlokalizowano na trasach wokół Łodzi prowadzą po stosunkowo płaskim terenie i są to zdecydowanie etapy dla sprinterów. Pierwsze góry pojawią się na etapie z Tomaszowa Maz. do Kielc.  Kolarze wjadą w Góry Świętokrzyskie i tam pojawią się pierwsze dość trudne podjazdy w Krajnie, gdzie zlokalizowano pierwsze górskie premie. Kolejny etap z Nowego Sącza do Krosna to również spore wyzwanie dla kolarzy, bowiem podczas tego etapu kolarze będą musieli pokonać aż pięć górskim premii wjeżdżając m.in. dwukrotnie na bardzo trudny podjazd pod zamek Kamieniec. Na ostatnim, szóstym  etapie, również będą  do pokonania trzy górskie premie w Gwoździance, Baryczy i  Szklarach a po ich pokonanie kolarze będą finiszować na mecie w Jarosławiu gdzie poznamy zwycięzcę całego wyścigu.

W wyścigu Solidarności i Olimpijczyków wystartuje 21 ekip kolarskich w sześcioosobowych składach,  a wśród nich wszystkie polskie ekipy zawodowe : BDC MarcPol, BGŻ Team, CCC Polsat Polkowice i Wibatech. Udział w wyścigu zapowiedziały m.in. ekipy zagraniczne z Danii, Niemiec, Czech, Słowacji, Słowenii, Rosji, Włoch  a także Maroka. Na stracie w Łodzi staną m.in. ekipa Christina Watches z liderem, Stefanem  Schumacherem i  Angelo Furlanem, ekipa Adria Mobil z Marco Kumpem, ekipa NetApp w barwach której wystartuje były kolarz CCC, Andre Schulze, a także w bardzo silnych składach ekipa Whirlpool-Author z Thomasem Buchackiem  i Dukla Trenczyn.

Dyrektor sportowy ekipy CCC Polsat Polkowice, Piotr Wadecki powołał do składu na wyścig  następujących kolarzy: Marka Rutkiewicza (lidera klasyfikacji generalnej BGŻ ProLigi), Piotra Gawrońskiego, Sylwestra Janiszewskiego, Adriana Honkisza, Łukasza Owsiana i Grzegorza Stępniaka.

Źródło: CCC Polsat

Poprzedni artykułTour de Pologne 2012: Colnago z Pozzovivo, Euskaltel z Antonem!
Następny artykułMistrzowska obsada Tour de Pologne 2012!
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments