Nie, nie, nie… „Kobra” na dopingu nie został jeszcze złapany, jednak Włoski Związek Kolarski ogłosił, że tymczasowo zawiesza Riccardo Riccò, powołując się na obawy o stanie zdrowia zawodnika…

W oświadczeniu wydanym przez, komisję zdrowia, działającą przy związku a dokładniej jej szefa, dr Luigi Simonetto, możemy przeczytać „Musimy zawiesić licencję Riccardo Riccò, by nie mógł brać udziału w wyścigach. Jest to związane z przyczyn zdrowotnych kolarza”.

Riccò trafił do szpitala z poważną chorobą nerek w lutym tego roku, wywołaną na skutek nieprofesjonalnej transfuzji krwi. Po tym wydarzeniu, jego zespół Vacansoleil-DCM rozwiązał z nim kontrakt. W ubiegłym tygodniu, podpisał umowę z zespołem Meridiana-Kamen i planował start w rozpoczynającym się 13 czerwca, wyścigu dookoła Serbii.

Przypomnijmy, że w tej imprezie, weźmie udział polska ekipa BDC Team.

Poprzedni artykułCdD: Martin wykręca najlepszy czas. Wiggins zakłada żółtą koszulkę.
Następny artykułCritérium du Dauphiné 2011, 3 etap, Pro Tour, Francja, 5-12.06.2011