Po raz kolejny w tym sezonie, we francuskim klasyku bardzo dobrze pojechał Grzegorz Kwiatkowski (Azysa Conor WRC). Rozkręcać zaczynają się również nasi młodsi rodacy: brat Grzegorza, Mateusz Kwiatkowski (US Montuban) oraz Łukasz Osiecki (Tours Agglo 37 Cyclisme).

Na południu, część francuskiego peletonu rywalizowała w klasyku Grand Prix de Saint-Barthélémy d’Agenais. Najlepszy w tym wyścigu, okazał się były zawodowiec – Benoît Lunimet (CR4C Roanne), który pokonał kolarzy ekipy GSC Blagnac, Mickaela Queiroza oraz Juliana Mazet. Na piątej pozycji, uplasował się były brązowy medalista Mistrzostw Polski, Grzegorz Kwiatkowski. Na 10. pozycji przyjechał jego 21-letni brat, Mateusz.

Z kolei w zachodnio-centralnej Francji, odbył się wyścig Grand Prix de la Rouchouze. Wygrał były zawodowiec oraz Mistrz Francji amatorów, Samuel Plouhinec (Team Véranda Rideau Sarthe), który dochodzi do siebie po skomplikowanym złamaniu nogi, które miało miejsce rok temu. Były kolarz Agritubel, pokonał Cénérica Racault (Blois CAC 41) oraz Josselina Maillet (Sablé Sarthe Cyclisme). Na 13. pozycji zameldował się były kolarz grupy Mróz Active-Jet, 21-letni Łukasz Osiecki.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu Grzegorz Kwiatkowski zwyciężył klasyk Boucles du Tarn, zaś Adrian Karpiuk triumfował na drugim etapie Tour du Loiret.

Poprzedni artykułMichał Gołaś: „Ślubne Giro”