Podczas gdy Tomasz Olejnik zajął bardzo dobre 9. miejsce w Pucharze Francji amatorów, inni nasi rodacy rywalizowali w mniejszych wyścigach. Po niedawnej wygranej w hiszpańskim wyścigu Grand Prix de Camargo, Grzegorz Kwiatkowski (Azysa-Conor-WRC) zajął 3. miejsce w Grand Prix d`Albi. Z kolei Piotr Polus (Océane Cycle Poitevin) był 7. w Tour du Pays d’Aigre.

Na południu Francji w regionie Midi Pyrenees, Adrien Calatayud (CA Castelsarrasin) wygrał klasyk Grand Prix d’ouverture d’Albi. Francuz pokonał swojego rodaka Thomas Peyretin-Dartet (US Montauban 82) oraz naszego Grzegorza Kwiatkowskiego, który znajduje się w bardzo dobrej formie. Polak od tego sezonu ściga się dla hiszpańskiej ekipy Azysa-Conor-WRC i przeplata starty w na Półwyspie Iberyjskim z tymi we Francji, gdzie ściga się już od kilku lat i ma rodzinę. Na 16. miejscu przyjechał Marcin Ślęzak (US Montauban 82). Na 72 kolarzy którzy ukończyli wyścig, dobrze również spisali się nasi najmłodsi rodacy z Occitane Cyclisme Formation, 19-latkowie Rafał Klepacki z Konina oraz uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy, Maciej Stanowicz którzy zajęli odpowiednio 30. i 44. miejsce.

Z kolei na zachodzie, w regionie Poitou-Charentes Mickaël Damiens (GSC Blagnac) odniósł zwycięstwo w 8. edycji wyścigu Tour du Pays d’Aigre. Francuz pokonał swoich rodaków, Nicolasa Crosbie (A.PO.GE Cycliste Super U Maritime) który w przeszłości ścigał się dla Bouygues Telecome oraz Pierre`a-Henri Lecuisiniera (Vélo Sport Gerzatois). 7 był Piotr Polus, z kolei Jakub Średziński (Angouleme Velo Club) zajął 52. miejsce. Obaj są wychowankami Stali Grudziądz.