Grzegorz Kwiatkowski (Azysa-Conor WRC), drugi sezon z rzędu zajął 2. pozycję w wyścigu Trophée des Bastides. W tegorocznej odsłonie triumfował były kolarz Ag2r La Mondiale, Carl Naibo (US Montauban 82). Trzeci był Alexis Guerin (CC Marmandais). W innym wyścigu znów na podium zameldował się Tomasz Olejnik (USSA Pavilly Barentin).

Zawodnicy rywalizowali na 132 kilometrowej trasie, w górskim terenie. W końcówce wykrystalizowała się grupka w składzie: Naibo, Kwiatkowski, oraz Alexis Guerin i Pierre Comet (GSC Blagnac). Na jednym z ostatnich wzniesień zaatakował  doświadczony Naibo, który w przeszłości ścigał się m.in. dla Bretagne Jean Floch oraz Ag2r La Mondiale. Na drugiej pozycji zameldował się Kwiatkowski, a trzeci był Guerin.

32-letni Polak wygrał również klasyfikację górską. Przed rokiem, gdy był kapitanem młodzieżowego zaplecza ekipy Ag2r La Mondiale, drużyny Albi Velo Sport również zajął 2. miejsce w tym klasyku.

Z kolei na północy Francji, odbył się wyścig Circuit du Morbihan-Trophée Jean Floc’h. Wyścig był silnie obsadzony ponieważ startowali w nim kolarze z kontynentalnych ekip BigMat-Auber 93 oraz Roubaix Lille Métropole.

Po finiszu z kilkunastoosobowej grupki, na czele znalazło się dwóch kolarzy z młodzieżowego zaplecza prokontynentalnej ekipy Saur – Sojasun, Maxime Renault oraz Maxime Daniel (obaj Sojasun espoir-AC Noyal Chatillon). Trzecie miejsce zajął Tomasz Olejnik. 54. był Piotr Zieliński (VCP Lorient ).