Dwa zwycięstwa, odnieśli Polscy zawodnicy ścigający się w amatorskich wyścigach we Francji. Kolejne zwycięstwa, do swojego CV mogą dopisać Grzegorz Kwiatkowski (Azysa-Conor WRC) oraz Adrian Karpiuk (Team Vulco-VC Vaulx-en-Velin).

Kwiatkowski zwyciężył w rozgrywanym na południu Francji klasyku Boucles du Tarn. Polak pokonał Clémenta Brossais (AS Villemur) oraz Guillaume`a Bonnet (Team Vulco-VC Vaulx-en-Velin).

Z kolei w centralnej Francji, rozgrywana była etapówka Tour du Loiret. Na 2. etapie z Artenay do Malesherbes o długości 163 kilometrów, najlepszy okazał się Adrian Karpiuk. 27-latek pokonał swojego towarzysza z ucieczki, Geoffrey`a Venel (ESEG Douai). Trzeci był Julien Gonnet (Armée de Terre).

Na ostatnim, 4. etapie tego samego wyścigu, na 13. miejscu uplasował się Zbigniew Gucwa (CC Villeneuve st Germain Soissons). W klasyfikacji generalnej, kolarz ze Świebodzic, który jutro będzie obchodzić swoje 25. urodziny uplasował się na 30. miejscu. Karpiuk zakończył zmagania na 39. pozycji.

Poprzedni artykułWyniki 94 Giro d’Italia, 21 etap, kat. GT, 07-29.05.2011
Następny artykułB-R: Geraint Thomas końcowym triumfatorem. Marycz bohaterem dnia!