Yann Durand (Martigues SC) wygrał trzeci, ostatni etap wyścigu Tour du Piémont Pyrénéen.  Francuz pokonał swojego rodaka, Damiena Le Fustec (Mosaïc-Diffusion.com-Top 16) oraz Rosjanina, Antona Samokhvalova (Blois CAC 41). W klasfyikacji generalnej triumfował Yannick Ricordel (Albi  VS). Trzecie miejsce w generalce obronił Grzegorz Kwiatkowski (Albi VS).

Ostatni etap wyścigu rozgrywany był na górskiej rundzie w Oloron. W sumie zawodnicy mieli do pokonania 167 kilometrów. Na metę wpadła odpuszczona przez ekipę lidera kilkuosobowa grupka, która nie zagrażała mu w klasyfikacji generalnej.

Na kilka kilometrów przed metą, od czołówki odskoczył Durand, który z 22 sekundową przewagą samotnie przekroczył linię mety. Drugie miejsce zajął Le Fustec, trzeci był Samokhvalov. Peleton ze stratą 2 minut i 20 sekund przyprowadził drugi z Rosyjskich braci, Dmitri Samokhvalov (Blois CAC 41). Grzegorz Kwiatkowski był 18.

W klasyfikacji generalnej bez zmian. Triumfatorem wyścigu został Yannick Ricordel, pokonując drugiego Carla Naibo (US Montuban) oraz Grzegorza Kwiatkowskiego. Adrian Kurek (Albi VS) na ostatnim etapie przesunął się na 29 pozycję. Marcin Ślęzak (US Montuban) był 49.