Włoskie media informują iż Davide Rebellin, prawdopodobnie podpisze kontrakt z kontynentalną ekipą Miche- Guerciotti.

Rebellin uzyskał pozytywny wynik badania na EPO CERA, które znaleziono w jego krwi podczas wyścigu ze startu wspólnego na Igrzyskach Olimpijskich w 2008.r. Włoch stracił srebrny medal, który wywalczył wtedy dla włoskiej reprezentacji.

Pozytywny wynik testu Rebellina, został ogłoszony w kwietniu 2009 r., wkrótce po tym jak wygrał Flèche Wallone. W roku Igrzysk, wywalczył również 4. miejsce w mistrzostwach świata w Varese.

W Miche – Guerciotti, Rebellin dołączy do Stefana Schumachera, który również został złapany na CERA w Pekinie. We włoskiej ekipie ścigają się również Sławomir Kohut oraz Krzysztof Szczawiński.

Pod koniec ubiegłego roku, 39-letni kolarz w rozmowie dla Il Giornale di Vicenza wypowiadał się: “Chcę wrócić z drużyną, która pozwoli mi jechać największe wyścigi, przede wszystkim klasyki. Moim marzeniem jest jeszcze raz założyć niebieski trykot w następnych mistrzostwach świata”.

Zakaz dopingowy Rebellina, zakończył się z dniem 27 kwietnia. Ostatnio był łączony z hiszpańskim zespołem ProContinetnal, Andalucia Caja Granada.

W 2004.r, Włoch wygrał Amstel Gold Race, La Fleche Wallonne i Liege-Bastogne-Liège, jego wyczyn wyrównał niedawno Philippe Gilbert (Omega Pharma-Lotto).

Andrzej