Alberto Contador uważa, że Giro d’Italia 2011 będzie najtrudniejszym wielkim tourem, w jego dotychczasowej karierze. Lider Saxo Bank SunGard,  zdobył już w sumie pięć takich wyścigów, w tym Giro 2008, jednak tegoroczną trasę wyścigu opisuje jako szczególnie trudną.

“W 2008 roku, nie wiedziałem że będę jechał na Giro. Pojechałem tam przypadkiem, z przymusu. Nie wiedziałem jaka jest trasa lub jacy zawodnicy będą startować. Nie wiedziałem absolutnie niczego”, powiedział na stronie internetowej Saxo Bank SunGard.

“Myślę, że trasa tegorocznej edycji jest znacznie trudniejsza niż w 2008. Chociaż niektórzy uważają że w 2008 r. trasa była jedną z najcięższych. Jednak ja uważam że edycja 2011 będzie bardziej męcząca”.

Contador jest najbardziej znany ze swoich zdolności do wspinaczki, jednak wszyscy wiedzą, że nie można zlekceważyć go również podczas jazdy na czas. Hiszpan zdaje sobie sprawę, że czasówki w Giro d’Italia będą decydujące. “Zarówno czasówka pod górę, jak i próba w Milanie są trudne. Ta pierwsza ma kilka ciężkich odcinków, a ostatnia próba czasowa w takich wyścigach zawsze jest ciężka, po trzech tygodniach jazdy”, kończy Hiszpan.

Andrzej