Tony Martin (HTC-Highroad) wygrał 6., ostatni etap wyścigu Vuelta al Pais Vasco. Niemiec pokonał swojego rodaka oraz triumfatora całego wyścigu, Andreasa Klöden`a (Team RadioShack) oraz swojego klubowego kolegę, Marco Pinottiego (HTC-Highroad). Przemysław Niemiec (Lampre-ISD) wyścig dookoła Kraju Basków ukończył na dobrym 19. miejscu.

Była to już trzecia w tym sezonie wygrana przez Martina czasówka. Dziś 24 km pokonał w czasie 32:15. Niedawno wygrał Paryż-Nicea, również dzięki znakomitej postawie na etapie jazdy indywidualnej na czas który zwyciężył.

Długo na prowadzeniu utrzymywał się Richie Porte (SaxoBank Sungard), który wykręcił czas 33:09. Jednak gdy na metę przyjeżdżali najlepsi, młody Australijczyk spadł ostatecznie na 8. miejsce. Andreas Klöden przegrał z Martinem jedynie o 5 sekund. Trzeci na mecie 5. krotny Mistrz Włoch w jeździe na czas Marco Pinotti do zwycięzcy miał już 24. sekundy straty. Na czas z Polaków najlepiej zaprezentował się Przemek Niemiec, zajmując 22. pozycję ze stratą 1 minuty i 49 sekund do zwycięzcy.

W generalce, po raz pierwszy od 2008 roku triumfował Andreas Klöden. Niemiec o 47 sekund pokonał klubowego kolegę, Christophera Hornera oraz Roberta Gesinka (Rabobank). Kolarz z Oświęcimia, Przemysław Niemiec skończył rywalizację na 19. miejscu, tracąc do zwycięzcy 4 minuty i 47 sekund. Maciej Paterski (Liquigas-Cannondale) uplasował się na 52. miejscu ze stratą  22 minut i 28 sekund. Michał Gołaś (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team) był setny, ze stratą ponad 53 minut.

Poprzedni artykułSalvatore Puccio otwiera Tour des Flandres Espoirs. Kamil Gradek uciekał.