Foto: ASO/ Pauline Ballet

Primož Roglič (Jumbo-Visma) oraz Tadej Pogačar (UAE Team Emiarates) znajdują się na wstępnej liście startowej tegorocznej edycji Wyścigu dookoła Kraju Basków, który rozpocznie się 5 kwietnia. Wszystko wskazuje na to, że będzie to ich pierwsza konfrontacja od ubiegłorocznego wyścigu Tour de France. 

Wyścig Vuelta al Pais Vasco albo Itzulia (po baskijsku) to jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów tygodniowych w kalendarzu World Tour. Roglič jest zwycięzcą edycji z 2018 roku, zaś Tadej Pogačar triumfował w tegorocznym Tirreno-Adriatico, a w Tour de France 2020 w spektakularny sposób odebrał swojemu rodakowi zwycięstwo na przedostatnim etapie jazdy indywidualnej na czas.

Zanosi się na to, że zmagania w Kraju Basków będą kolejnym bardzo dobrze obsadzonym i emocjonującym wyścigiem w tym sezonie. Poza Słoweńcami na wstępnej liście startowej znajdują się jeszcze m.in. Mikel Landa, Alejandro Valverde, Enric Mas, Pello Bilbao, Jakob Fuglsang, Adam Yates, Richard Carapaz oraz obrońca tytułu – Ion Izagirre. W drużynie UAE Team Emirates wystartuje także Polak – Rafał Majka.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Vuelta al Pais Vasco nie odbyła się z powodu pandemii koronawirusa. Tym razem zostanie rozegranych sześć etapów, w tym jazda indywidualna na czas i wspinaczka na Arrate.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments