Salvatore Puccio (Włochy) wygrał 1. wyścig z serii Pucharu Narodów U-23, Tour des Flandres Espoirs. Pozostałe miejsca na podium przypadły dla Łotyszy, Tomsa Skujinsa oraz Andzsa Flaksisa. W ucieczce dnia znalazł się Paweł Bernaś, a na mecie najlepszy był Kamil Gradek, zajmując 55. miejsce.

Młodzi kolarze do pokonania mięli 172,1 kilometrów, które częściowo przebiegały przez trasę seniorskiego wyścigu dookoła Flandrii. Orlicy musieli zmierzyć się z podjazdami: Kluisberg, Knokteberg, Muziekbos, Pottelberg, Tenbosse, Abdijstraat, Valkenberg, Leberg, Kasteeldreef, Molenberg, Wolvenberg, Steenbeekdries, Taaienberg oraz Eikenberg.

Zaraz po starcie zaatakował Paweł Bernaś, reprezentujący na co dzień drużynę GKS Cartusia Kartuzy. Razem z Polakiem, z przodu podążali: Kyung Gu Jang (Mixte Team), Mattia Barabesi (Włochy), Erick Roswell (Wielka Brytania), David Boily (Kanada) oraz Juan Enrique Aldapa (Meksyk). Niestety grupka z Polakiem została doścignięta już na około 60 kilometrów przed kreską.

Wyścig tak naprawdę rozegrał się miedzy Łotyszami, Francuzami i Włochami, którzy wkładali najwięcej pracy w nadawanie tempa oraz ataki. Ostatecznie najlepszy okazał się kolarz z półwyspu apenińskiego, Salvatore Puccio który pokonał kolarza kontynentalnej, francusko-łotewskiej ekipy VC La Pomme Marseille, Tomsa Skujinsa oraz jego kolegę z reprezentacji, dobrze znanego nam z ubiegłorocznej edycji Wyścigu Dookoła Mazowsza, Andzsa Flaksisa.

Najlepiej z Polaków wypadł Kamil Gradek (na co dzień GKS Cartusia Kartuzy) zajmując 55. miejsce, Wojciech Migdał (WLKS Krakus) był 65., Rafał Rynkowski (MG Kvis Norda Pacyfik Toruń) 72., a Konrad Tomasiak (TC Chrobry Felt Głogów) 86.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments