Iker Camaño (Endura Racing), został nowym liderem wyścigu Ciclista International a Mallorca (2.2 UCI). Triumfatorem 3. etapu został Ian Bibby (Motorpoint). Marcin Białobłocki (Motorpoint) był 10.

Przedostatni etap wyścigu do Playa de Muro o długości 147 kilometrów, to kolejna ciężka, górska przeprawa dla kolarzy. 9-osobowa czołówka, która przyjechała na metę wyłoniła się na podjeździe pod Col de Soller. Z przodu pozostali m.in.: Bibby, były kolarz Lampre – Tadej Valjavec (Manisaspor Cycling Team) oraz były kolarz Euskaltel i Saunier Duval,  Iker Camaño. Grupka między sobą walczyła o zwycięstwo, a najszybciej finiszował Brytyjczyk Bibby. Drugie miejsce dla Erika Hoffmana (Activity Racing Team), trzecie dla Bernharda Oberholzera (Price – Custom Bikes).

Marcin Białobłocki ze stratą 2 minut i 59 sekund przyprowadził peleton, zajmując 10. pozycję.

W klasyfikacji generalnej hiszpańskiej etapówki prowadzenie objął Camaño. Hiszpan ma 32 sekundy przewagi nad Valjavecem. Trzeci Bibby ma już 58 sekund straty do lidera. 28-letni Polak spadł na 8. pozycję, a do pierwszego miejsca traci już 4 minuty i 7 sekund.

Jutro ostatni, 144 kilometrowy etap do Playa de Palma.